Komiksowy Cyclops powróci już niedługo!

Cyclops, podobnie jak Wolverine, powróci już niedługo do grona X-Menów. Marvel Comics zapowiada wielki powrót Scotta Summersa.

Wydawnictwo Marvel Comics wypuściło właśnie zapowiedź nowej serii z X-Menami, a konkretnie eventu Extermination, w którym ma pojawić się właśnie Cyclops!

Nowy obrazkowy teaser okraszony został słowami Set Tt Right („Napraw to”) i prezentuje postać Scotta Summersa, trzymającego w dłoniach swój charakterystyczny czerwono-żółty wizjer. Samo wydarzenie dotyczyć ma oryginalnej piątki X-Menów, którzy przeniesieni zostali jakiś czas temu do „obecnej” rzeczywistości, zmieniając tym samym bieg czasu i mających dewastujący wpływ na ich historię wydarzeń, więc slogan może nawiązywać także do tego.

Omawianą grafikę możecie zobaczyć poniżej:

Niewykluczone także, że tekst może odnosić się do samej postaci Cyclopsa. Fani, którzy śledzą losy postaci, wiedzą, iż Summers miał być rzekomo martwy przez wirus M-Pox (za sprawą Inhumans). Jeśli historia ma nawiązywać do podróży w czasie, niewykluczone, że przywrócą także oryginalnego Cyklopa.

Za scenariusz serii odpowiadać będzie Ed Brisson, który wypowiada się o tym w następujący sposób:

Seria będzie traktować o oryginalnej piątce; Jean, Icemanie, Angelu, Beascie i Cyclopsie. Lata temu, kiedy zostali wprowadzeni do tej rzeczywistości, widzieli jaki jest stan rzeczy,  a także jak bardzo ich starsze wersje zbłądziły. W teorii można uznać, że w końcu naprawili to. Młodzi mieli tu pozostać tylko czasowo, ale ostatecznie utknęli w tych czasach na zbyt długo, przez co ich obecność ma mieć wreszcie konkretne konsekwencje. Nie tylko dla nich samych oraz reszty X-Men, ale dla całej rasy Mutantów.

Brisson kontynuował:

Kierowaliśmy się tutaj myślą „twoja przeszłość ma tu znaczenie”. Każda historia z serii „Uncanny X-Men” miała znaczenie, zwłaszcza te z oryginalną piątką. Jeśli X-Meni są tutaj, nie ma ich zatem tam, gdzie powinni być i walczyć z tymi, z którymi powinni. Co się w takim wypadku teraz stanie? Jaki wpływ na obecną rzeczywistość będzie miał tzw. efekt motyla?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w momencie, gdy Extermination wyląduje już na rynku. Event ze scenariuszem Eda Brissona i rysunkami Pepe Larraza rozpocznie się już 29 sierpnia.


Źródło: ComicBook

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
The Gifted
„The Gifted” – Pierwsze zdjęcie z sezonu 2.

Ostatnio informowaliśmy Was o dacie premiery drugiego sezonu serialu The Gifted od stacji FOX. Tym razem mamy dla Was pierwsze zdjęcie z jednego z

Zamknij