„Spider-Man: Far From Home” – misja Petera, Mysterio, Elementals i J. Jonah Jameson?

Po premierze nowego zwiastunu filmu Spider-Man: Far From Home pojawiło się wiele nowych pytań, na które spróbowali odpowiedzieć reżyser, producent i sam Tom Holland.

Peter Parker chce tylko wakacji po wydarzeniach z Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity War i Avengers: Endgame. Jednak pomimo pozostawienia swojego kostiumu Spider-Mana w domu na czas wycieczki do Europy, nie może on poświęcić zbyt dużo czasu na odpoczynek od bycia bohaterem w Spider-Man: Far From Home. Podczas wizyty w Londynie, ComicBook.com dowiedział się od Toma Hollanda, dlaczego Peter Parker nie może po prostu zrobić sobie przerwy.

Jest bardzo zakochany w tym filmie i jedzie na wakacje. Ten film polega na tym, że Peter próbuje odpocząć, ale odpowiedzialność wynikająca z bycia Spider-Manem zawsze zwycięża, co jest dość zabawne, ponieważ pierwszy film pokazał Petera Parkera cieszącego się swoimi mocami i naprawdę chcącego zostać Spider-Manem.

Teraz mamy do czynienia z Peterem Parkerem, który nadal uwielbia aspekty Spider-Mana, ale potrzebuje tylko przerwy, po prostu potrzebuje wakacji, jak każdy z nas czasami. A to nie jest możliwe, gdy jesteś superbohaterem i masz obowiązek ratowania żyć. To interesująca równowaga, jakby oglądanie, jak dziecko odrabia lekcje. Tak to opisuję.

Po starciach z Vulturem w Nowym Jorku i Thanosem w kosmosie, Spider-Man będzie teraz musiał poradzić sobie ze stworzeniami zwanymi Elementals i z komiksowym czarnym charakterem, który został przedstawiony jako sprzymierzeniec, czyli Mysterio. Tak na temat tej postaci wypowiedział się reżyser filmu, Jon Watts:

Mysterio zadebiutował w komiksach jako bohater. Dlatego zawsze powracałem do materiału źródłowego i tego, co początkowo sprawiało, że ta postać była ekscytująca.

Ale jeśli chodzi o to, w jaki sposób wybraliśmy właśnie Mysterio, chciałem umieścić na ekranie postać, której wcześniej jeszcze nie widzieliśmy. Ale z wielkich, ikonicznych złoczyńców, Mysterio był tym, który wskoczył na szczyt. To, kim jest, co może, a może nie może zrobić, to naprawdę otworzyło wiele możliwości dla tego rodzaju opowieści, którą możemy z nim stworzyć. Było więc jasne, że Mysterio będzie dobrym dodatkiem do uniwersum.

Z Mysterio zaprezentowanym jako przyjaciel, a nie wróg, Elementals, wśród których zobaczymy Hydro-Mana, Molten Mana i innych, stają się głównym zagrożeniem w tym filmie.

Ponieważ Mysterio gra bohatera w tej historii, potrzebowaliśmy prawdziwych antagonistów, którzy mogliby zagrozić Peterowi. Chciałem naprawdę podnieść stawkę zagrożenia po ostatnim filmie. Z Vulturem to walka jeden na jeden. To zmechanizowany złoczyńca. Ale dzięki Spider-Manowi możesz robić znacznie więcej. Widzieliśmy, jak walczył z większymi złoczyńcami i prezentował spektakularne akcje – i czułem, że sposób, aby to ponownie zaprezentować to wprowadzenie – to znaczy, możesz ich nazwać złoczyńcami klasy B, ale zawsze kochałem Hydro-Mana i Molten Mana i jego zdolność do przyjęcia gigantycznej formy. Wszystko, co utrudni Peterowi działania i otworzy dla mnie wizualne możliwości, chętnie wprowadzę do filmu.

Wersja Spider-Man powołana do życia przez Toma Hollanda i Marvel Cinematic Universe była jedną z bardziej dokładnych iteracji postaci, którą widzieliśmy na dużym ekranie do tego momentu. Obecny Peter jest młody, ma młodzieńczą energię i poczucie humoru, jakiego wszyscy oczekujemy od Petera Parkera, mieszka ze swoją zawsze wspierającą ciocią May i widać już zalążki jego historii miłosnej z MJ. Jest jednak jedna rzecz, której ta wersja Petera Parkera nie ma, przynajmniej na. Oczywiście mówimy o pracy w The Daily Bugle, dla zawsze ekstremalnego J. Jonaha Jamesona.

ComicBook.com spotkało producenta wykonawczego FFH, Erica Hausermana Carrolla, który został zapytany o ewentualne wprowadzenie wątku J. Jonaha Jamesona i The Daily Bugle. Jego odpowiedź nie zawiodła.

Tak, zdecydowanie dużo rozmawialiśmy i myśleliśmy o tych wątkach, szczególnie w odniesieniu do tego filmu. Chcemy mieć jednak pewność, że [prezentujemy] je w sposób, który nie sprawia, że widzowie mogą poczuć od razu, że już to wcześniej widzieli. Mamy więc kilka pomysłów, których nie mogę szczegółowo opisać, ponieważ mogą spoilerować fabułę, ale jedno jest pewne – jeśli mielibyśmy wprowadzić „Daily Bugle”, to nie byłaby to tylko tradycyjna gazeta, bo dla Petera Parkera nie byłoby to coś niesamowitego, dziwnego, gdyż bycie fotografem nie musi już być wyróżnieniem. Wszyscy mamy teraz lepsze aparaty w naszych telefonach niż większość ludzi, którzy byli nawet właścicielami takich gazet 10 lat temu. W jaki sposób możemy więc sprawić, że Peter lub ktoś w tym świecie poczuje, że fotografowanie dla The New York Times jest atrakcyjne? A może nastolatkowie aspirują do tego, aby ich tweet został ponownie przesłany i tak dalej.

Dlatego staramy się przekazać jak najwięcej hołdu materiałowi źródłowemu i wydaje nam się, że jest tu kilka zabawnych pomysłów, z których większości nie chcę zdradzać, ale na pewno są. Chcemy wziąć jak najwięcej z tej mitologii postaci, którą ludzie tak kochają i przedstawić ją w sposób całkowicie wierny temu, co ludzie w niej uwielbiają, ale w formie dostosowanej do naszych czasów.

Co ciekawe, ktoś podjął temat wypowiedzi Carrolla i zapytał, czy słusznie można powiedzieć, że zarówno Bugle, jak i Jameson nie zostaną uwzględnieni w filmie, na co producent odpowiedział krótko: „Nie”.


Po wydarzeniach z Avengers: Endgame, Spider-Man musi podnieść się, aby zmierzyć się z nowymi zagrożeniami w świecie, który zmienił się na zawsze.

 

Spider-Man Far From Home

Film Spider-Man: Far From Home trafi do kin 5 lipca 2019 roku.

Źródło: ComicBook/ComicBook/ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek 658

Nasuwa się kilka pytań? Dlaczego właśnie teraz Spiderman chce odpocząć. Czy to nie jest taki chwyt aby odejść od konwencji pokazywania amerykańskich miast. A przeniesienie akcji do Europy ma przynieść coś nowego temu filmowi. Ale zdecydowanie trzeba zobaczyć ów film. A wszystko jest dla ludzi myślących a nie bezmyślnych.

Kit kat

Ma się też ponoć pojawić spider UK więć ciekawe czy nie pojawią się eastereggy dotyczące kapitana Brytana

2
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x