„Spider-Man: Far From Home” to tylko początek Mysterio w MCU

Mysterio nie będzie postacią, która pojawi się w MCU jednorazowo, kiedy zadebiutuje na dużym ekranie w filmie Spider-Man: Far From Home

Taką informacją na temat Mysterio (Jake Gyllenhaal) podzielił się producent filmu, Eric Carroll, który porównał jego udział i rozwój w uniwerum do postaci Mordo (Chiwetel Ejiofor), która pojawiła się w filmie Doctor Strange.

Tak producent wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla io9:

Chcieliśmy znaleźć naszą niszę i przeprowadzić to podobnie do tego, co zrobiliśmy z Mordo w filmie Doctor Strange.

Chcieliśmy dać im czas na budowanie relacji, więc kiedy i jeśli uda nam się wprowadzić jakąś zmianę w postaci Mysterio, to naprawdę powinno być odczuwalne jako zdrada… i mamy nadzieję, że przygotujemy podkładkę pod coś naprawdę spektakularnego. I jeśli zmienimy drogę tej postaci, to chcemy to zrobić, gdy będzie można odczuć już prawdziwą więź między nim a Spider-Manem.

Film Doctor Strange przedstawił Mordo jako przyjaciela-mentora, który stał się wrogiem i zaczął polować na użytkowników magii po kłótni ze Stephenem Strangem (Benedict Cumberbatch). Podobny związek ma zostać zbudowany w przypadku Pajączka i Mysterio.

Tom Holland tak opisał relację między Peterem a Mysterio:

To związek przypominający relację młodszego i starszego bratem.

A Nick Fury jest niczym nauczyciel, który ciągle mi przygaduje. Ponieważ ja tak naprawdę nie chcę tam być. Chcę po prostu jechać na wakacje. Mysterio jest zawsze tym, który trzyma moją stronę, klepie mnie po plecach i mówi, że wykonałem dobrą robotę.


Avengers Endgame

Po wyniszczających wydarzeniach ukazanych w „Infinity War”, wszechświat jest w ruinie na skutek działań Szalonego Tytana, Thanosa. Z pomocą pozostałych przy życiu sojuszników, członkowie Mścicieli muszą zebrać się raz jeszcze, aby odwrócić to, do czego doprowadził Thanos, i raz na zawsze przywrócić porządek we wszechświecie, bez względu na to, jakie konsekwencje może to ze sobą przynieść.


Czwarta część przygód Mścicieli jest kulminacją 22 połączonych ze sobą filmów. Pozwoli to widowni doświadczyć punktu zwrotnego w całej tej epickiej wyprawie.


Infinity War zadebiutowało w kinach na całym świecie 27 kwietnia (w Polsce dzień wcześniej). Kontynuacja, Endgame, weszło do polskich kin 25/26 kwietnia. Film można już oglądać w całym kraju.

Przypominamy, że Endgame nie było ostatnim filmem fazy trzeciej Marvel Cinematic Universe. Tę zamknie dopiero Spider-Man: Far From Home, czyli sequel solowych przygód Spider-Mana z Tomem Hollandem w roli głównej.

Peter Parker powraca w „Far From Home”, kolejnym rozdziale przygód Spider-Mana z MCU po „Homecoming”. Nasz przyjacielski Pajączek z sąsiedztwa decyduje się na dołączenie do swojego najlepszego kumpla Neda, a także MJ i reszty ekipy z jego szkoły w wakacyjnej wycieczce do Europy. Niestety, plan Petera, aby zostawić swoje superbohaterskie alter-ego i wszystko co z tym związane w domowej szafie szybko ląduje w koszu. Chłopak niechętnie zgadza się pomóc Nickowi Fury’emu w odkryciu tajemnicy, jaka stoi za atakami dziwnych stworzeń, związanych z poszczególnymi żywiołami, które wywołują prawdziwą panikę na całym kontynencie!”


Spider-Man Far From Home


Far From Home wejdzie na ekrany kin niecałe trzy miesiące po premierze Avengers: Endgame – 2 lipca (wtorek), 2019. Będzie to również pierwszy film MCU, który ukaże świat po wprowadzeniu zmian, do których doszło wraz z premierą wspomnianej czwartej części Mścicieli.


Źródło: ComicBook

1
Dodaj komentarz

1 Wątki/tematy skomentowane
0 Odpowiedzi w temacie
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętszy komentarz
1 Komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek 658

To niesamowite, że postać Misterio jest tak dynamiczna.

Przeczytaj poprzedni wpis:
dark phoenix poster
„Dark Phoenix” – Nowe postery IMAX i materiał wideo

Kampania marketingowa X-Men: Dark Phoenix przyspiesza. IMAX zaprezentował nowe plakaty, a Fox specjalny klip będący ukłonem w stronę kończącej się

Zamknij