Top 5 najdziwniejszych Avengers

Avengers to powszechnie znana oraz lubiana grupa superherosów. Przez szeregi jej różnych oddziałów przewinęła się masa różnych bohaterów, jednak ja pozwolę sobie dziś na omówienie tych najdziwniejszych, najbardziej specyficznych, z najbardziej nietuzinkowymi mocami. Przedstawiam Wam moje Top 5 najbardziej egzotycznych Avengers, czyli cudaczne postaci, które kiedykolwiek należały do Avengers.


5. Swordsman


Jeśli myśleliście, że Hawkeye słabo wypada na tle umiejętności, w porównaniu z kolegami z drużyny, to… mieliście rację. Co nie zmienia faktu, że Jacques Duquesne, znany również jako Swordsman, boryka z podobnym problemem. Swordsman bowiem jest mistrzem posługiwania wszelkiego rodzaju bronią białą (mieczami, nożami, szablami itd.) Dodatkowo, tuż obok Trick Shota, był on jednym z „trenerów” Hawkeye’a, którzy dostrzegli w nim szczególny talent, kiedy ten był jeszcze dzieciakiem, oraz razem z nim udzielali pokazów w cyrku. Jak miło, prawda? Warto jednak dodać, że nasz mistrz mieczy, po jakimś czasie okradł cyrkowego skarbnika, a młody Clint znalazł go z pieniędzmi, co zakończyło domniemaną „śmiercią” naszego ulubionego łucznika. Swordsman pierwszy raz próbował dołączyć do Avengers, by, udając herosa, dopuszczać się jeszcze większych zbrodni. Kiedy jednak odrzucono jego prośbę, ten zaatakował Kapitana Amerykę. Po pewnym czasie udało mu się dołączyć do Avengers, ale okazało się, iż był to podstęp uknuty przez Mandaryna, zatrudniającego Jacquesa w roli podwójnego agenta. Mimo to Swordsman dość dobrze wpasował się drużyny, a nawet zakochał się w Scarlet Witch. Gdy miał już zwabić Avengers w pułapkę, z obawy, że ukryta bomba zrani Scarlet Witch, postanowił ją rozbroić. Niestety, gdy Avengers przybyli na miejsce, wszystko wyglądało tak, jakby właśnie tę bombę uzbrajał. W zaistniałej sytuacji Swordsman musiał ratować się ucieczką. Mimo wyrzutów sumienia, ponownie zszedł na ścieżkę przestępstwa, z której niebawem jednak się wycofał i został honorowym członkiem Avengers. W swoich przygodach ma także epizod, gdzie… umiera. Po jakimś czasie bohater oczywiście powraca do świata żywych, ale to już zupełnie inna historia.


4. Machine Man


X-51, czyli Machine Man, został stworzony w ramach tajnego projektu wojskowego, który miał na celu stworzenie 51 robotów-żołnierzy zdolnych do samodzielnego, niezależnego myślenia. Dr Abel Stack, w ramach testowania swojej teorii mówiącej, że robot może funkcjonować jak człowiek tylko jeśli zostanie przez człowieka wychowany, wziął X-51 ze sobą do domu. Po pewnym czasie, z powodu błędów w oprogramowaniu (nie było ona do końca wystarczające), pozostałe 50 modeli zaczęło wykazywać psychopatyczne tendencje. Doprowadziło to do zamknięcia projektu, co z kolei wiązało się ze zniszczeniem robotów przy użyciu wmontowanych w nie urządzeń do autodestrukcji. Dr Stack wymontował ów mechanizm z X-51, jednak sam przypłacił to życiem. Po śmierci swojego „ojca”, X-51 postanowił ziścić jego marzenie o pokoju między ludźmi a robotami. By uczcić pamięć swojego opiekuna przyjął miano Aarona Stacka. Do Avengers przyjęto go po tym, jak razem z nimi walczył z Terminusem. Stał się on wtedy rezerwowym członkiem West Coast Avengers.


3. D-Man


Czy to Wolverine? Czy to Daredevil z początków swojej kariery? Nie, to D-Man! Mimo że jakiś czas temu porzucił swój klasyczny kostium, to coś mi podpowiada, że większość osób nadal ma go przed oczami słysząc pseudonim tego herosa. D-Man, czyli Dennis Dunphy, był sportowcem, którego mimo licznych starań wciąż odrzucały profesjonalne drużyny. Pewnego dnia w jego życiu pojawił się agent Power Brokera, oferujący mu zwiększenie jego siły do nadludzkich poziomów (dzięki czemu był w stanie podnieść nawet do 15 ton). Dennis zgodził się wierząc, że pomoże mu to w dostaniu się do jednej z zawodowych drużyn. Sprawy jednak potoczyły się zupełnie inaczej. Okazało się, że przez swoją nadludzką siłę niebezpieczne jest, aby grał z  normalnymi zawodnikami. Później zdarzało mu się walczyć na ringu z postaciami takimi jak The Thing, w ramach Unlimited Class Wrestling Federation, co stało się dzięki namowom samego Powera Brokera. Kiedy jednak okazało się, że Power Brokers Inc. to organizacja kryminalna, podająca swoim zawodnikom specjalne tabletki, przez które ci są od niej zależni, Danny oraz inni herosi, delikatnie rzecz ujmując, zrezygnowali z tej zabawy. Do Avengers nieformalnie należał przez kawałek czasu, kiedy to Steve Rogers, znany wówczas jako The Captain, starał się odtworzyć ową drużynę.


2. Flatman


Flatman, czyli Val Ventura czy też Dr Ventura (chociaż jego doktorat jest sprawą dyskusyjną), jest jednym z tych herosów, którzy są myleni z innym bohaterem częściej niż Deadpool. Śmiem twierdzić, że jego podobieństwo do Mr Fantastica jest jak najbardziej celowe. Popatrzcie tylko na to:
– obaj mają imię i nazwisko rozpoczynające się na tę samą literę (RR i VV),
– ich wygląd, zarówno strój jak i wizerunek są wyjątkowo podobne,
– o mocach chyba nie muszę wspominać.

O ile Reeda Richardsa raczej nie muszę nikomu przedstawiać, to historię Vala Ventury wypadałoby przytoczyć. Val, w przeciwieństwie do Reeda, jest mutantem, czyli urodził się ze swoimi zdolnościami. Jest on zastępcą dowódcy w tzw. Great Lake Avengers, czyli nieoficjalnego oddziału jakże znanej nam drużyny mścicieli. Jego zdolności opierają się głównie na „gumowatej”, płaskiej skórze, dzięki której jest odporny na wiele typów obrażeń, a także umiejętności rozciągania się. Przez swój „dwuwymiarowy” wygląd zyskał on nawet przydomek 2-D Avenger.

 


1.    Monkey Joe


Dotarliśmy do pierwszego miejsca, a co za tym idzie do najdziwniejszego Avengera z mojej topki. Mimo, że pseudonim tej postaci wskazywałby na inne zwierzę, Monkey Joe jest wiewiórką, ale to wyjątkowo mądrą wiewiórką. Ba, potrafi nawet w pewnym stopniu posługiwać się komputerem. Joe, jak można się domyślić, jest powiązany z inną „wiewiórczo-podobną” postacią, czyli Squirrel Girl. Gryzoń ten był bowiem jej sidekickiem, a także współczłonkiem wspomnianego wcześniej Great Lake Avengers. Wiewiór zginął z rąk (i to dosłownie) ex-członka Great Lake Avengers – Leather Boya – udającego Dr Dooma. Był on widziany ponownie, kiedy Doorman na chwilę odwiedził zaświaty, gdzie to grał z innymi martwymi członkami Great Lake Avengers w karty.

Na tym kończy się moje Top 5 najdziwniejszych Avengers, dzięki za uwagę i do zobaczenia, a raczej do przeczytania następnym razem.


Autor: Adwe

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x