„Uncanny Avengers #1” (2023) – Recenzja

Uncanny Avengers #1 (2023)
Uncanny Avengers raz jeszcze

Pamiętacie Uncanny Avengers? Całkiem fajnie wyszło swego czasu – w ramach Marvel Now mogliśmy się o tym przekonać – takie połączenie mutantów i Mścicieli. No i Remender pokazał, że akurat tu superhero poczuł. Teraz opowieść wraca pod kierownictwem Duggana, w ramach Fall of X i, jak to u Duggana, nieźle jest, ale bliżej tym swoim poziomem leży przeciętniactwa, niż czegoś dobrego.


The FALL OF X calls for the return of the Avengers’ Unity Squad! Innocent people and world leaders are dead after simultaneous attacks on the U.S. and Krakoan governments, and that means one thing: It’s time for a new squad of Avengers. False-flag attacks meant to whip up anti-mutant hysteria are unfolding, and hey, some of Steve Rogers’ best friends are mutants. Your new unity squad is: Captain America, Rogue, Deadpool, Quicksilver, Psylocke and Monet. They must solve the mystery of who the new, murderous Captain Krakoa is – and stop his team of killers from igniting the fires of a new world war. PLUS: A bonus page written by Jonathan Hickman – WHO ARE THE G.O.D.S.?


Największy plus zeszytu? Że mamy tu Deadpoola, a Deadpoola to Duggan czuje – zrobił masę świetnych opowieści o nim – i zawsze fajnie mu to wychodzi. I wyszło też tym razem. Ale reszta tak jakoś nie zachwyca. Acz przyzwoicie całkiem to wypada. Po prostu za poważny to temat, za duża opowieść i zbyt na serio, by Duggan się w niej należycie odnalazł, bo on woli z humorem, z metafikcją i lekkością, a na to tu za wiele miejsca nie ma.

I znów to rysunki najbardziej pochwale, bo fajne są, ciężkie, klimatyczne. Jest na co popatrzeć, mają swój urok i pasują do tego wszystkiego. Sporo tu realizmu, dopieszczenia, ale i fajnie zbudowanego nastroju. Mi to pasuje, szkoda tylko, że fabularnie nic to szczególnego. Choć też nie jest to Duggan w złej formie – ot coś, jak jego Strażnicy Galaktyki.


Autor: WKP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x