Alternatywny projekt Wolverine’a bez charakterystycznego zarostu

Okazuje się, że wygląd Wolverine’a mógłby być dziś zupełnie inny, gdyby tylko John Byrne zaprezentował swój alternatywny projekt nieco wcześniej.

Wolverine jest postacią komiksową, która ma jeden z najbardziej kultowych wizerunków, nawet bez maski. Pomijając gęste bokobrody i kruczoczarne spiczaste włosy, twarz i fryzura Logana są rozpoznawalne nawet wtedy, gdy widzimy tylko zarys jego sylwetki. A co by było gdyby postać ta wyglądała zupełnie inaczej? Czy stałby się tak popularny jak teraz, gdyby wyglądał… bardziej jak zwykły facet? Redaktor Marvela, Tom Brevoort udostępnił projekt Wolverine’a bez maski autorstwa legendarnego artysty Johna Byrne’a, który znacznie różni się od tego wizerunku Rosomaka, który znamy i kochamy.


Brevoort napisał:

Zanim Dave Cockrum kazał Wolverine’owi zdjąć maskę w komiksie Uncanny X-Men #98, John Byrne stworzył i opracował ten projekt prezentujący, jak wyglądałby on pod nią. Jak mogłoby być.

Na forum swojej oficjalnej strony internetowej Byrne napisał o alternatywnym projekcie w 2012 roku, kiedy fan zapytał go o zdjęcie, mówiąc:

Ach, tak – to była moja pierwotna sugestia dla twarzy Wolverine. Wysłałem to do Chrisa, a on odpowiedział: „Spieprzyłeś to! Dave już zaprojektował twarz Wolviego”. Nie jestem pewien, jak to się miało do mojego „spieprzenia sprawy”, ale wydawało się, że to była wtedy ulubiona fraza Chrisa.

Byrne napisał także, że ten projekt, który stworzył dla Wolverine’a, był dalej wykorzystywany jako podstawa dla Sabretootha, aczkolwiek z pewnymi dodatkowymi modyfikacjami (jak bokobrody).


Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x