Jane Foster jako Valkyrie w solowej serii

Nowe szczegóły dotyczące nadchodzącej serii komiksowej Valkyrie zostały ujawnione – w tym tożsamość bohaterki, która przyjmie tytuł legendarnej przewodniczki zmarłych bohaterów.

Wspomnianą bohaterką, która zostanie tytułową Valkyrie jest nie kto inny jak Jane Foster – która wcześniej przyjęła tytuł Thora aż do jej pozornej śmierci i powrotu imienia „Thor” do Odinsona.


Artykuł może zawierać spoilery dotyczące eventu War of the Realms

Spoiler
Foster w War of the Realms pojawiła się jako żywa i zdrowa śmiertelniczka wolna od raka – również w zeszycie War of the Realms #2, który pojawił się w tym tygodniu. W tym też zeszycie umarła klasyczna Walkiria, Brunhilde.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Al Ewing i Jason Aaron będą współscenarzystami nadchodzącej solowej serii, a Ewing został uznany za głównego autora. Cafu odpowie za oprawę graficzną tej historii.


Tak Ewing wypowiedział się na jej temat:

W Valkyrie #1 pojawia się kwestia: „Thor jest bogiem, Walkiria to praca”. Jane wie, jak być Thorem, ale rola Walkirii – wojowniczki, która walczy o żywych i umarłych, i stoi pomiędzy nimi – to coś zupełnie nowego. To święte zadanie, z którym wiążą się zarówno dodatkowe umiejętności, jak i obowiązki. Jako pierwsza z nowej generacji Walkirii, Jane musi sama zdecydować, na czym polega jej zadanie. Będzie to stanowić dużą część tego, co będziemy badać w tej serii. Jeśli to czytasz, wiesz, kim jest Valkyrie, ale to, czym ona jest, jest jedną z wielkich filozoficznych podstaw tej historii.


Artysta Russell Dauterman, który przez długi czas ilustrował przygody Jane Foster jako Thor, stworzył projekt Jane/Valkyrie, podczas gdy Mahmud Asrar i kolorysta Matthew Wilson stworzyli okładkę dla komiksu Jane Foster: Valkyrie #1. Obie grafiki możecie zobaczyć poniżej.


Pierwszy zeszyt serii Valkyrie trafi na rynek amerykański w lipcu.

Źródło: Newsarama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x