Netflix anuluje serial”Luke Cage”! Nie będzie sezonu 3.
Pomimo wcześniejszych zapewnień i zapowiedzi, Luke Cage nie doczeka się sezonu trzeciego!
Kolejny serial duetu Marvel/Netflix został oficjalnie wycofany z produkcji. Ostatnio był to Iron Fist, jednak tym razem chodzi o produkcję, gdzie główne skrzypce grał Luke Cage. Serwis Deadline donosi, że show z Mike’iem Colterem w roli głównej nie otrzymał zielonego światła na stworzenie trzeciego sezonu. Jest to oczywiście równoznaczne z jego kasacją. Z drugiej strony, można zapewne oczekiwać, że kuloodporny obrońca Harlemu będzie powracać w innych serialach Marvela, podobnie jak ma mieć to miejsce w przypadku Danny’ego Randa (co zostało zresztą już potwierdzone).
W związku z tym Marvel i Netflix mają już „na głowie” tylko trzy serie – Daredevila, Jessicę Jones i Punishera.
Synopsis sezonu drugiego:
Oczyszczony z podejrzeń Luke Cage zdobywa wśród mieszkańców Harlemu status prawdziwej sławy. Jego reputacja wprawdzie go wyprzedza, ale większe zainteresowanie oznacza konieczność zacieklejszej walki ze złem i zrewidowania własnych możliwości. Pojawienie się nowego, potężnego wroga sprawia, że Luke zaczyna balansować na cienkiej linii, która oddziela bohaterów od złoczyńców.
W marcu tego roku swoją premierę miał drugi sezon show Jessica Jones, zaś w czerwcu druga seria Luke’a Cage’a, jak i pierwsza Cloak & Dagger. Warto również dodać, że Runaways otrzymało zamówienie na sezon drugi, który ukaże się w grudniu. Z kolei w piątek (07.09.2018) dostaliśmy drugi sezon Iron Fista. W piątek (19 października) swoją premierę miał za to trzeci sezon przygód Daredevila.
Źródło: ComicBook

