„Infinity War” – 10 kolejnych zgłoszeń do Oscarów!

Disney po raz kolejny próbuje przecisnąć jedną ze swoich produkcji, aby ta zgarnęła jak największą liczbę Oscarów. Wcześniej był to film Black Panther. Tym razem chodzi o Avengers: Infinity War.

Myszka Miki zgłosiła ostatnio Infinity War do dziesięciu kolejnych nominacji do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej. Łącznie daje to jedenaście kategorii, w których Wojna Bez Granic mogłaby ubiegać się o nagrodę. Na początku produkcja miała walczyć jedynie o bycie najlepszą pod względem efektów specjalnych, ale jak widać, Disney nie chce odpuścić. Poniżej lista wszystkich kategorii, w jakich ludzie z wspomnianej firmy starają się przecisnąć IW do zbliżających się Oscarów.


Najlepszy Reżyser: Anthony i Joe Russo

Najlepszy Scenariusz Adaptowany: Christopher Markus, Stephen McFeely

Najlepszy Montaż: Jeffrey Ford, ACE, Matthew Schmidt

Najlepsze Zdjęcia: Trent Opaloch

Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz: Charles Wood, Leslie A. Pope

Najlepsze Kostiumy: Judianna Makovsky

Najlepsza Charakteryzacja: Janine Thompson, John Blake, Brian Sipe

Najlepsze Efekty Specjalne: Dan Deleeuw, Kelly Port, Russell Earl, Dan Sudick

Najlepszy Dźwięk: Tom Johnson, Juan Peralta, John Pritchett, CAS

Najlepszy Montaż Dźwięku: Shannon Mills and Daniel Laurie

Najlepsza Muzyka: Alan Silvestri


Należy pamiętać, że samo zgłoszenie filmu do danej kategorii oscarowej nie zapewnia mu miejsca w liście ostatecznie nominowanych tytułach. Mówiąc prościej, Disney (lub jakiekolwiek inne studio) może chcieć, aczkolwiek nie jest to czymś, co ma jakiś realny przekład na finałową garstkę wyróżnionych, którzy mogą zostać nagrodzeni.

91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

„Infinity War” to bezprecedensowe wydarzenie w historii kina. Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące całe, tworzone od dekady filmowe uniwersum Marvela. Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja Marvel Studios, w której główne role zagrali Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Don Cheadle, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chadwick Boseman, Zoe Saldana, Tom Hiddleston, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Josh Brolin i Chris Pratt zadebiutowała w Polsce na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD 5 września.


Wojna Bez Granic zadebiutowała w kinach na całym świecie 27 kwietnia (w Polsce dzień wcześniej). Kontynuacja, czyli Avengers 4 będzie mieć swoją premierą na początku maja 2019.

Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x