„Infinity War” z 1,9 miliarda dolarów w światowym box office!

Avengers: Infinity War wciąż pnie się w górę w box office

Całkowity zysk, jaki film Avengers: Infinity War uzyskał na całym świecie przekroczył już 1,9 miliarda dolarów. Film jest obecnie czwartym najlepiej zarabiającym filmem wszech czasów, po wyprzedzeniu Jurassic World w światowym box office. Następnym celem do osiągnięcia są 2 miliardy dolarów i prześcignięcie zysku filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, który jest na trzecim miejscu we wspomnianym wcześniej rankingu, z zyskiem wynoszącym 2,068 miliarda dolarów.

Avengers: Infinity War to film, któremu najszybciej udało się osiągnąć zarobek rzędu miliarda dolarów na świecie. To także szósty film Marvel Studios, który osiągnął ten poziom sukcesu w box office. Film jest również najbardziej dochodowym filmem superbohaterskim wszech czasów.

W Stanach Zjednoczonych Avengers: Infinity War to drugi najszybszy film, który osiągnął zysk 500 milionów dolarów, a jego krajowy zarobek wynosi teraz 621 milionów dolarów, a zakłada się, że film ma osiągnąć 625 milionów dolarów i tym samym przewyższyć Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi pod koniec długiego weekendu.

Wcześniej Infinity War udało się zostać filmem, który zarobił najwięcej pieniędzy podczas weekendu otwarcia w historii Stanów Zjednoczonych.


Bezprecedensowa kinowa przygoda, która od dziesięciu lat siedziała w głowach ludzi z Marvel Studios, i do której prowadził cały dotychczasowy kierunek obrany przez Marvel Cinematic Unvierse. “Avengers: Infinity War” ukaże na srebrnych ekranach największą, najbardziej epicką, a zarazem ostateczną batalię w historii. Członkowie Avengers oraz ich super-sprzymierzeńcy będą musieli poświęcić wszystko w próbie pozbycia się potężnego Thanosa, zanim, dzięki posiadanej mocy, doprowadzi on do całkowitej anihilacji kosmosu.
Reżyserami filmu są Anthony i Joe Russo, a producentem Kevin Feige. Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo, a także Stan Lee są natomiast producentami wykonawczymi.  Tworzeniem scenariusza zajął się duet: Christopher Markus & Stephen McFeely. “A: Infinity War” trafi do kin w Stanach Zjednoczonych 27 kwietnia, 2018. Jego kontynuacja, “Avengers 4”, zadebiutuje rok później (2019).

Avengers: Infinity War zadebiutowało w kinach na całym świecie 27 kwietnia (w Polsce dzień wcześniej). Kontynuacja, czyli Avengers 4 będzie mieć swoją premierą na początku maja 2019.

Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej

Ja chyba nie wytrzymam i pójdę 3 raz do kina 😛

1
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x