Marvel Studios tworzy scenariusz do „Dark Avengers”?

Po tym jak w sieci udostępniono domniemany tytuł filmu Avengers 4, na horyzoncie pojawił się także nowy donos dotyczący kolejnej produkcji z MCU – Dark Avengers.

Portal That Hashtag Show wskazuje na to, iż kolejnym sporym crossoverem w MCU może być Dark Avengers. Nic nie wskazuje jednak na to, aby cokolwiek w związku z tym było w ogóle w przygotowaniu. Przynajmniej nie na ten moment. Z drugiej strony, THS wspomina też, że scenariusz do DA został ponoć ukończony. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyż Marvel Studios zamawia skrypty dla różnych potencjalnych projektów. W dodatku nie wszystkie z nich dochodzą przecież do skutku.

Teoria ta ma jednak sporo sensu, gdyż DA idealnie wpasowałoby się w świat po wydarzeniach, które zobaczymy w Avengers 4.

Taki zabieg nie wymagałby również uczestnictwa Roberta Downeya Jr., Chrisa Evansa i Chrisa Hemswortha, których kontrakty po A4 wygasną. Dlaczego? Komiksowa formacja „Mrocznych Mścicieli” była początkowo tak naprawdę ekipą składającą się z super-przestępców przebranych za Avengersów. Na ich czele stał „zreformowany” Green GoblinNorman Osborn. Ten przyjął wtedy tożsamość Iron Patriota. Mroczni Mściciele zajęli miejsce Avengersów, gdy ci zaginęli (w wyniku eventu Secret Invasion ze Skrullami), jednakże precedens ten został dość szybko odkryty. Jakiś czas później DA stali się częścią programu reformującego super-złoczyńców, polegającego na dokonywaniu heroicznych czynów w zamian za skrócenie czasu wyroku danej jednostki. Coś na kształt Suicide Squad od DC. Również wtedy Osborn stał się nowym głównodowodzącym S.H.I.E.L.D., które przeobraził w H.A.M.M.E.R.

Oprócz Osborna, w skład DA wchodzili: Bullseye (Hawkeye), Daken (Wolverine), Moonstone (Ms. Marvel), Mac Gargan/Venom (Spider-Man), Ares, Sentry i Captain Marvel.


Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x