Purifiers pojawią się w drugim sezonie „The Gifted”

Fani X-Men mogą spodziewać się klasycznej grupy złoczyńców, Purifiers, w drugim sezonie serialu The Gifted.

Obecność The Purifiers została oficjalnie potwierdzona, a obsada The Gifted dyskutowała z Entertainment Weekly o nowych frakcjach i szerszym świecie mutantów, które będą częścią drugiego sezonu serialu FOX.

Sean Teale, serialowy Eclipse, powiedział:

Właśnie rozszerzyliśmy nasz świat, ponieważ mamy również Purifiers. Są oni grupą nienawidzącą mutantów. Nie wiem, jakie porównania do współczesnych czasów możemy wprowadzić. Gdybyśmy tylko mieli pomysł. To nienawistna grupa, która ściga mutantów z pochodniami.

Purifiers odegrali niewielką rolę w pierwszym sezonie The Gifted. Scena retrospekcji pokazała bandę Purifiersów nękających Clarice „Blink” Fong (Jamie Chung). Większa rola Purifiers w przyszłości serialu została zapowiedziana w finale sezonu, gdy wspomniano o Madeline Risman. Jej imię i nazwisko może nawiązywać do Matthew Rismana, lidera Purifiers w uniwersum komiksowym. Utalentowany twórca i showrunner Matt Nix omówił tę rolę podczas wywiadu z ComicBook.com w styczniu:

Jedną z rzeczy, które mogę powiedzieć o Purifiers, jest to, że są zwykłymi ludźmi. Ta organizacja to coś, co może istnieć wszędzie. To nie są Sentinel Services. To nie jest profesjonalna grupa, może mieć kwaterę główną, ale możesz też pracować w supermarkecie i być jej członkiem. Myślę, że to naprawdę ciekawa droga, aby pokazać, że serial nie jest po prostu niekończącą się walką pomiędzy Sentinel Services a Podziemiem.

To jeden z powodów, dla których chcieliśmy wysadzić siedzibę główną pod koniec sezonu, to miała być wiadomość, że nie będziemy robić tego samego w kółko. Nie chcemy by nasz serial wyglądał jak: „W tym roku Sentinel Services mają nową broń. A potem pójdą po inną kwaterę główną”, bo to może szybko się nudzić. Tak więc, uwielbiam Purifiers, bo mogą być kimkolwiek i to sprawia, że są dużo bardziej przerażający. Sentinel Services, równie groźni jak oni, mają swoją oficjalną siedzibę i są związane prawem. (…) Tymczasem Purifiers nie mają tego samego. Są po prostu obłąkanymi ludźmi z krzyżami na bluzach.

Oprócz Purifiers, w drugim sezonie The Gifted mają pojawić się także Morlockowie – mutanci zamieszkujący kanały.

Premiera drugiego sezonu The Gifted zapowiedziana jest na 25 września tego roku.

Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x