KomiksyNewsy

„X Force #4” – proces wskrzeszania Wolverine’a na Krakoa wyjaśniony

Komiks X-Force wyjaśnił, jak przebiega proces wskrzerzania Wolverine’a dzięki mocom Pięciu wykorzystywanym na Krakoa.

Jedno z największych pytań związanych z przebudową X-Men pod kierunkiem Jonathana Hickmana pojawiło się, gdy komiks House of X ujawnił, że każdy mutant żyjący na Krakoa może zostać wskrzeszony, ale jak to wygląda z Wolverinem? Jeśli ciało Logana zostanie odtworzone dzięki połączonym mocom Pięciu, to czy ich proces również odtworzy program Weapon X, który pokrył jego kości Adamantium? A może po każdym zmartwychwstaniu bohater musiał ponownie przejść całą tę nieludzką i wyczerpującą procedurę? Teraz w końcu znamy odpowiedź na to pytanie dzięki najnowszemu komiksowi X-Force.

Czwarty numer serii Benjamina Percy’ego, Joshui Cassary i Deana White’a przedstawia Wolverine’a wraz z kolegami z drużyny, Domino i Kid Omegą, w warsztacie Forge’a, gdzie odkrywają, że majsterkujący mutant eksperymentuje z technologią Krakoa, aby stworzyć nową broń bio-organiczną – ale oczy Logana wędrują gdzie indziej.

Wolverine, Krakoa, X-Force

Wolverine zauważa duży zbiornik z Adamantium, która wydaje się na tyle duży, że mógłby ponad sto razy pokryć jego szkielet. Kiedy bohater pyta Forge’a, po co jest mu ten zbiornik, mechanik wyjaśnia, że Xavier poprosił go o pomoc w procesie wskrzeszenia Wolverine’a, co oznacza, że prawdopodobnie został on ożywiony jako istota całkowicie organiczna i musi przejść proces powlekania Adamantium, którego doświadczył w Weapon X.

Pozostawia to wiele pytań dotyczących etyki działań Xaviera, jednak jak na razie kwestia ta nie została w samym komiksie szerzej podjęta.

Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Diziti

Wolverine’a nie trzeba wskrzeszać on ciągle jest żywy. Życie ludzkie jest wieloaspektowe.

1
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x