„X-Men Black: Emma Frost” i spora zmiana w życiu tytułowej bohaterki

Emma Frost od pewnego czasu miała na pieńku X-Men, ale jej ostatnie działanie przedefiniuje jej związek ze wszystkimi mutantami w niedalekiej przyszłości.

Artykuł zawiera spoilery do komiksu X-Men Black: Emma Frost #1. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Był czas, gdy Emma Frost była dyrektorką szkoły Xaviera dla uzdolnionej młodzieży i zaangażowała się w romantyczną relację z liderem X-Men, Cyclopsem. Potem nastąpiła wojna między Avengers i X-Men. Ona i Cyclops zostali opętani przez Phoenix Force, a gdy było już po wszystkim, dołączyła do Cyklopa jako członek jego wyjętego spod prawa, rewolucyjnego zespołu X-Men.

Właśnie wtedy, gdy schizma w X-Men wydawała się być przesądzona, M-Pox uderzył. Odkryto, że mgły Terrigenu krążące po kuli ziemskiej, które aktywowały nowych Inhumans, były w rzeczywistości toksyczne dla mutantów. Cyclops znalazł się w grupie, która jako pierwsza odkryła wirusa M-Pox i był jedną z jego pierwszych ofiar.

Po śmierci Cyklopa Emma stworzyła jego projekcję i wykorzystała ją do przeprowadzenia misji zniszczenia mgieł Terrigenu. Była w połowie sukcesu, niszcząc jedną z dwóch chmur, ale w międzyczasie zrujnowała dobre imię Cyklopa.

Kiedy świat uwierzył, że Cyclops zginął, Emma odsunęła się w cień. Powróciła, gdy mutanci byli na skraju wyginięcia. Beast odkrył, że mgły Terrigenu wywierały wpływ na ziemską atmosferę do tego stopnia, że planeta wkrótce całkowicie nie nadawałaby się do zamieszkania dla mutantów.

Emma wykorzystała ten strach, by wywołać napięcia między X-Men i Inhumanami, prowadzące do otwartej bitwy między obiema grupami. Ostatecznie, Inhumans zgodzili się zniszczyć pozostałą chmurę Terrigenu, aby mutanci mogli żyć, ale to nie było wystarczająco dobre dla Emmy. Zanim uciekła z bitwy, zamordowała dziesiątki Inhumans i ponownie się ukryła.

Od tego czasu pojawiła się kilka razy. Była ukrytą siłą stojącą za rządem New Tian, narodu mutantów stworzonego podczas przejęcia Stanów Zjednoczonych przez Hydrę. Później pojawiła się, aby pomóc Hellfire Club wprowadzić Macierz, czynnik biologiczny z innej rzeczywistości, która zmieni ludzi na całym świecie w mutancią broń. Ostatecznie zdała sobie sprawę ze swoich błędów i pomogła X-Men zatrzymać Macierz, choć Magneto żywił do niej o to urazę.

—————————->UWAGA! Spoilery! Rozwijasz tekst na własną odpowiedzialność!<————————— »

To prowadzi nas do wydarzeń z X-Men Black. Emma dociera do X-Men z planem zlikwidowania Hellfire Club raz na zawsze. Biorąc pod uwagę ich osłabienie stwierdza, że powinno to być proste, aby X-Men mogli rozpocząć skoordynowane ataki i zniszczyć pozostałe przywództwo Hellfire Club w ich różnych lokalizacjach, podczas gdy Emma zada ostateczny cios i pozbędzie się stojącego na czele organizacji Czarnego Króla, Sebastiana Shawa.

Emma używa swoich mocy, by wejść do siedziby Hellfire Club bez większego oporu. Udaje się do penthouse’u Shawa, gdzie ten wciąż dochodzi do siebie po ostatnim spotkaniu z X-Men. Emma zdecydowanie się z nim rozprawia. Kiedy stoi nad nim, zmienia swój strój, z szat Białej Królowej na ciemniejszy strój Czarnego Króla.

Warto zauważyć, że jest ona teraz Czarnym Królem, a nie Czarną Królową. Podczas gdy Wewnętrzny Krąg zawsze był rdzeniem Hellfire Club z jego czterema głównymi lordami – Czarnym Królem, Białym Królem, Czarną Królową i Białą Królową – Czarny Król jest władcą i posiada największą moc. Przyjmując poprzednią tożsamość Shawa, Emma daje do zrozumienia, że nie ma sobie równych i że klub Hellfire jest oficjalnie pod nowym kierownictwem.

Co myślicie o najnowszym posunięciu Emmy Frost? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: ComicBook

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mysterio, Spider-Man, Far From Home
„Spider-Man: FFHome” – Mysterio potwierdzony?

Zdaje się, że właśnie potwierdzono na sto procent, że to właśnie Mysterio będzie głównym antagonistą w filmie Spider-Man: Far From Home.

Zamknij