Świat gry „Spider-Man” (PS4) bez Fantastycznej Czwórki?

Ostatnio informowaliśmy Was o tym, iż w grze Spider-Man, która zmierza na PlayStation 4 nie uraczymy innych superherosów, a także nie będziemy mogli powtarzać wykonanych już misji. Tym razem rozwiniemy trochę tę pierwszą kwestię.

Dyrektor Kreatywny gry Spider-Man Bryan Intihar – zapytany na swoim Twitterze o to czy w tamtejszej wersji Nowego Jorku zobaczymy Baxter Building (czyli budynek z wielką „4”, który zamieszkiwany był przez ekipę Fantastic Four. Przy okazji znajdowało się tam ich centrum dowodzenia. Zarówno kwatery mieszkalne, jak i te „służbowe” znajdowały się na pięciu najwyższych piętrach budynku) odpowiedział w sposób bardzo jasny:

Wybaczcie, ale nie ma go w grze.

Zobaczcie zresztą sami:

Czyżby w świecie tworzonego przez studio Insomniac Games tytułu Fantastyczna Czwórka miała w ogóle nie istnieć? Odpowiedzi na to pytanie niestety nikt nie zdołał jeszcze uzyskać. Ciężko stwierdzić. Możliwym też jest, że F4 egzystuje, ale ich główna siedziba znajduje się po prostu gdzieś indziej, choć niezbyt zgadzałoby się to z komiksową historią tejże drużyny.

Baxter Building, Fantastic Four

Baxter Building po raz pierwszy ukazany został w komiksie Fantastic Four #3 w marcu 1962 roku. Za jego wykreowaniem stali Stan Lee oraz Jack Kirby. Była to przy okazji pierwsza komiksowo-superbohaterska „miejscówka”, o której wiedziała większość ludzi w świecie fikcyjnym. Wieżowiec usytuowany był przy 42nd Street i Madison Avenue w Nowym Jorku.

Warto jednak przypomnieć, że w opisywanym tu uniwersum znajduje się za to wieża Avengers oraz Sanctum Sanctorum.


Trochę odnośnie fabuły gry:

W dużym skrócie, fabuła nowego Spider-Mana przedstawia się następująco: Petera Parkera poznamy jako początkującego naukowca, a jego pierwszym wrogiem, którego będziemy musieli pokonać, jest Fisk. Niemniej sam Mister Negative także będzie odgrywał znaczącą rolę – przynajmniej w pierwszych momentach rozgrywki. Z fabuły wynika także, że w schronisku prowadzonym przez Negative’a pracować będzie z kolei Ciotka Petera – May Parker. Ważną rolę w historii odegra także Mary Jane Watson, która nie tylko będzie częściowo grywalną postacią, ale także osobą, która jako jedyna ma świadomość, kim stał się Peter. Mimo że tytuł zaczyna się w momencie, gdy upłynęło już 6 miesięcy po rozstaniu bohaterów, to w grze będą wspólnie pracować nad rozwikłaniem tajemnic Mr. Negative’a. Mary nie jest uosobieniem wojowniczki, lecz niejednokrotnie pomoże nam w ukończeniu misji.

Fragment pochodzi z portalu PlanetaGracza.PL


Jakiś czas temu reprezentanci Insomniac zapewnili, że historia będzie niesamowicie wciągająca, a postać Spider-Mana będzie tak samo ważna jak sam Peter Parker. Oba te “charaktery” mają być główną osią całej opowieści. Ma to zapewnić interesującą historię i pokazać przy okazji jak wymieszać działalność największego superherosa Nowego Jorku z normalnym, prywatnym życiem Parkera. Insomniac potwierdziło także, iż Pete ma tutaj 23 lata, czyli zgodnie z tym co było mówione wcześniej – Parker działa jako Spidey już od 8 lat. Zna już swoje ciało, wie na co go stać i jest świetnie obeznany ze swoimi mocami/zdolnościami. Tłumaczy to również dlaczego zbiry i złoczyńcy są świadomi jak Pająk działa. Wiedzą też jakim stylem walki się on posługuje. Oznacza to, że gracze będą musieli regularnie eksperymentować i improwizować ze strategią podczas starć z przeciwnikami (również korzystając z otoczenia i różnych przedmiotów).


Spidey pojawi się na PS4 już 7 września! Cena standardowej wersji gry to około 250 zł.

Źródła: ComicBook [1], [2]

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ant-Man and The Wasp
„Ant-Man and The Wasp” – Kwoty z premierowego weekendu

Niedawno pisaliśmy, że najwcześniejsza wersja finansowych prognoz zakładała, iż Ant-Man and The Wasp zarobi około $80 milionów w trakcie premierowego

Zamknij