„Spider-Punk #1” (2022) – Recenzja

Spider-Punk #1 (2022)
Spider-Punk not dead!

Lepiej późno niż wcale, jak to mówią. Spider-Punk debiutował przed laty przy okazji eventu Spiderversum. Potem pojawiał się od czasu do czasu, choćby w Spidergeddon, niemniej nie wydawało się, że miałby szansę na własny tytuł. A proszę. Ten właśnie się pojawił i jest całkiem udany, i wart polecenia fanom Pajęczaka.


SPIDER-PUNK GETS HIS OWN SERIES! HOBIE BROWN is THE ANARCHIC SPIDER-PUNK — set to protect EARTH-138 with his ax in hand and his chaotic band of punk rockin’ heroes backing him! NORMAN OSBORN is dead, but will the chaos he’s created be too much for Spider-Punk and gang to handle? Feel the vibes as CODY ZIGLAR (AMAZING SPIDER-MAN) and JUSTIN MASON bring you the jams when “BANNED IN DC” begins here!


Spider-Punk

Wydane lata temu, także na polskim rynku, Spiderversum przyniosło nam wiele zmian. Z jednej strony zaczęło modę w Pająku na takie multiwersalne historie – w DC wcześniej było tego dużo, w Marvelu mniej, ale były, Pająk dopiero od tego momentu zaczął zabawę z tym tematem – z drugiej dało nam kilka niezapomnianych postaci. Całe show skradła jednak Spider-Gwen, która szybko dostała własną mini-serię, a po niej kolejne tytuły jej poświęconej. I na stałe weszła do kanonu postaci. Nikt więc się nie spodziewał, że niemal dekadę później inny Pająk dostanie własny tytuł, a proszę.

Spider-Punk, zdecydowanie jedna z ciekawszych wersji Pajęczaka, powrócił właśnie z mini-serią i zrobił to w dobrym stylu. Komiks oferuje akcję, ale i ten brudny, punkowy klimacik, który był od zawsze jego mocną stroną. Jest tu też nieco odtrutki na patetyczne superhero, jest nieco ostrzejsza nuta i jeszcze nastrój jakby rodem z kina lat 80., a to też lubię.

Owszem, graficznie mogłoby być lepiej, ale i tak jest udanie. Brudna kreska i barwna kolorystyka sprawdzają się tu dość dobrze. Co prawda lepszy byłby tu jakiś bardziej undergroundowy look, co nie znaczy, że przy obecnym wyglądzie tytuł coś traci. A wszystko to razem wzięte daje nam przyjemny komiks, po który warto sięgnąć. Lepszy poziomem od ostatnich kilkudziesięciu komiksów regularnej serii.


Autor: WKP

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Diziti

Spider-Punk to pewnie coś nowego ale czy lepszego od głównego Spider-Mana. Można trochę wątpić…

1
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x