„Black Widow” – Ruszają prace nad filmem?!

Emocje po Avengers: Endgame zdążyły już trochę opaść, a w międzyczasie dostaliśmy jeszcze zwiastun Spider-Man: Far From Home. Tym razem jednak mamy dla Was info, które nie dotyczy któregoś z tych dwóch filmów. Dziś będzie na temat Black Widow.

W sieci pojawiła się seria tweetów użytkownika @mistermygo. Sugerują one, że oficjalnie wystartowały już prace nad filmem Black Widow, który będzie prequelem ukazującym perypetie Czarnej Wdowy. Informacje z Twittera wskazują na to, iż nowa produkcja ze Scarlett Johansson w roli głównej kręcona jest obecnie w okolicach Pinewood Studios w Wielkiej Brytanii. Ponoć z tego samego miejsca korzystano w przypadku dziewiątego epizodu Gwiezdnych Wojen – Star Wars: The Rise of SkywalkerWspomniane tweety znajdziecie poniżej.


Warto również dodać, iż we wrześniu (2018) poprzez stronę Production Weekly do sieci wyciekł domniemany opis fabuły filmu Black Widow (za którą odpowiada Jac Schaeffer) , a także info na temat jego czasu akcji. To wszystko znajdziecie poniżej.

Po urodzeniu Czarna Wdowa (Natasha Romanova) zostaje oddana KGB, które od małego szkoli ją na najlepszą tajną agentkę w historii ZSRR. Po upadku Związku Radzieckiego, rząd stara się ją uśmiercić. Przenosimy się do czasów obecnych. Nat stacjonuje jako wolna agentka w Nowym Jorku. Akcja filmu skupi się na Natashy żyjącej w USA 15 lat po upadku ZSRR.

Obraz dziać się będzie w roku 2006, czyli dwa lata przed wydarzeniami z pierwszej części Iron Mana (a co za tym idzie – przed złożeniem ekipy Avengers)Wdowa ma mieć wtedy 22 lata.


Wyreżyserowaniem Black Widow zajmie się australijska reżyserka – Cate Shortland. Ma ona już na koncie kilka produkcji, w tym filmy: Berlin Syndrome, Lore (oba nominowane do prestiżowych nagród za reżyserię właśnie), The Silence oraz Somersault. Oprócz nich Shortland wyreżyserowała także dziesięć odcinków serialu The Secret Life of Us oraz cztery epizody Bad Cop, Bad, Cop. 

Cate Shortland, Black Widow, Scarlett Johansson

W boju o miano reżyserki BW Cate pokonała około 70-75 innych kandydatek. Będzie to także jedna z pierwszych kobiet, które stworzą samodzielnie żeński film, wchodzący w skład MCU. Scenariuszem BW zajmie się zaś Jac Schaeffer (TiMER).


Źródło: ComicBook

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
Fox, Deadpool 2, New Mutants, Gambit
„New Mutants” z nową datą premiery. „Gambit” nie powstanie!

Nowe dane z centrali Disneya informują o przyszłości zapowiedzianych filmów Marvela ze stajni Fox - The New Mutants i Gambita

Zamknij