„Thunderbolts” – Marvel wprowadza nowy zespół

Nowa inkarnacja grupy Thunderbolts pojawiła się w trzynastym zeszycie serii komiksowej The Punisher.

W swojej najnowszej serii komiksowej Punisher musiał zmierzył się z mnóstwem niebezpiecznych wrogów i wygląda na to, że na horyzoncie pojawili się nowi przeciwnicy. Wydarzenia z tego tygodnia wywołały sprzeczkę między Frankiem Castle a ekipą Thunderbolts.

Artykuł zawiera spoilery do najnowszego zeszytu serii The Punisher, War on the Streets Part Two!
Spoiler

W najnowszym numerze serii Frank wrócił do Nowego Jorku z zamiarem zemsty na Baronie Zemo. Zemo był akurat w trakcie spotkania z Wilsonem Fiskiem, podczas którego wyjaśnił mu, że zebrał specjalną ekipę, która pomoże mu w poradzeniu sobie z Punisherem. Jak szybko uświadomił sobie Fisk, „specjalna grupa zadaniowa” Zemo była złożona z antybohaterów i złoczyńców. W jej skład wchodzili Jigsaw, Ghost, Moonstone, Fixer i Radioactive Man.

Podczas gdy Fiskowi wyraźnie nie podobał się ten pomysł i tak ogłosił publicznie powołanie grupy. Jak Fisk powiedział reporterom, Thunderbolts będą w stanie wypełnić lukę między żołnierzami USA mającymi stanąc naprzeciw Franka a V.I.G.I.L. grupą, której Fisk ponownie użył, aby zrobić to samo.

Jest to pierwsza inkarnacja Thunderbolts od kilku lat. Pierwsza, która pojawiła się po ostatniej samodzielnej serii grupy, która zakończyła się w 2017 roku w ramach wydarzenia Secret Empire. Większość członków tego nowego zespołu była wcześniej w Thunderbolts w taki czy inny sposób. Wyjątkiem jest Jigsaw.

Warto też pamiętać, że skład Thunderboltsów zmienia się regularnie co kilka lat. W jednej z inkarnacji tej drużyny znajdowali się Red Hulk, Elektra, Deadpool, Punisher oraz Agent Venom. Z kolei w innej wersji zobaczyć można było Winter Soldiera, Atlasa, Macha X czy Kobik.

Początkowo ekipa Thunderbolts istniała jedynie po to, aby pozbyć się członków Avengers, jednakże z czasem drużyna ta zaczęła przypominać coś na kształt Suicide Squad z DC. Mamy tu zatem najczęściej antybohaterów i/lub inne postaci, które są dość mocno nieokreślone, czyli takie, które nie są ani specjalnie dobre, ani też złe do szpiku kości. Jest to raczej mieszanka wybuchowa do zadań specjalnych.


Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek 658

Ów zespół wcale nie jest nowy. Jest znany od lat.

1
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x