„Morbius” – Jared Leto jako główny bohater!

Wiemy już kto zagra tytułowego bohatera w filmie Morbius od studia Sony Pictures!

Morbius ma być historią łączącą w sobie elementy filmu akcji, jak i horroru, gdzie protagonista będzie starać się odnaleźć lekarstwo na rzadką chorobę krwi. W związku z tym (w tragicznym wypadku) dochodzi do jego przemiany w wampira. Ten zniesmaczony własnym pragnieniem krwi podejmuje decyzję o pożywianiu się tylko i wyłącznie na kryminalistach, którzy nie są godni daru, jakim jest życie.

Tytuł znajduje się obecnie na etapie pre-produkcji, a za scenariusz odpowiadają Matt Sazama oraz Burk Sharpless (panowie odpowiadali wcześniej za skrypt to netflixowej produkcji Lost in Space). Duet tan ma zająć się scenariuszem. Producentami są z kolei Avi Arad, Lucas Foster oraz Matt Tolmach. Za reżyserię odpowiadać będzie Daniel Espinosa, który wyreżyserował choćby Safe House, a także Life.

W główną rolę ma wcielić się zaś JARED LETO. Jest to aktor, który na swoim koncie ma już Oscara (otrzymał go w roku 2013 za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Dallas Buyers Club). Całkiem niedawno można było go zobaczyć również jako Jokera Suicide Squad od Warner Bros. i DC. Leto jest też wokalistą zespołu 30 Seconds to Mars.


Morbius, The Living Vampire

Za stworzeniem komiksowego Morbiusa stoją Roy Thomas Gil Kane. Postać po raz pierwszy pojawiła się komiksie The Amazing Spider-Man #101 (z roku 1971). Początkowo zaczynał on jako czarny charakter, ale jak wspomnieliśmy na samym początku, w końcu doszło do jego transformacji w (anty)bohatera, który dostał swoją solową serię Morbius: The Living Vampire Vol. 1. Run ten zapoczątkowany został w roku 1992 i ciągnął się przez 32 zeszyty doku roku 1995. Kontynuacja, czyli kolejny solowy cykl (Morbius: The Living Vampire Vol. 2) ujrzał  światło dzienne dopiero w roku 2013 i liczył sobie jedynie 9 zeszytów.


Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x