Super Bowl: zapowiedzi filmu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” i serialu „Moon Knight”

Podczas Super Bowl Marvel Studios zaprezentowało dwa spoty zapowiadające ich nadchodzące produkcje: Doctor Strange in the Multiverse of Madness oraz Moon Knight

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Stanach Zjednoczonych odbyło się wielkie sportowe wydarzenie – Super Bowl. Tradycyjnie podczas przerw w rozgrywce studia filmowe zaprezentowały zapowiedzi swoich nadchodzących produkcji. Nie inaczej zrobiło Marvel Studios, które przedstawiło fanom pierwszy pełny zwiastun filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness oraz kolejną zapowiedź serialu Moon Knight. Oba te materiały oczywiście wywołały całą falę teorii i spekulacji w sieci, więc warto się im nieco bliżej przyjrzeć.


Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Otwierają się drzwi wieloświata, pełnego tajemnic i szaleństwa. Teraz, gdy Iron Man i Kapitan Ameryka odeszli po zaciętej walce w Avengers: Endgame, oczekuje się, że były genialny chirurg i najsilniejszy mag ze wszystkich, Doktor Strange, odegra aktywną rolę jako główna postać w drużynie Avengers. Jednak użycie przez niego magii do manipulowania czasem i przestrzenią za pomocą zakazanego zaklęcia, które jest uważane za najniebezpieczniejsze, otworzyło drzwi do tajemniczego miejsca zwanego „Wieloświatem”.

Aby przywrócić do porządku świat, w którym wszystko się zmienia, Strange szuka pomocy u swojego sojusznika Wonga, Sorcerer Supreme i Scarlet Witch, najpotężeniejszej z Avengers. Ale nad ludzkością i całym wszechświatem wisi straszliwe zagrożenie, którego nie da się już pokonać samą ich mocą. Co jeszcze bardziej zaskakujące, największe zagrożenie we wszechświecie wygląda dokładnie tak, jak Doktor Strange…


Debiut Illuminati i powrót Patricka Stewarta do roli Profesora X?

Oficjalny zwiastun Doctor Strange in the Multiverse of Madness przyniósł potwierdzenie co najmniej kilku plotek. Najważniejszą z nich jest delikatna zapowiedź powrotu Patricka Stewarta jako Charlesa Xaviera, który pojawia się tylko w jednym ujęciu zza ramienia, w którym mówi: „Powinniśmy powiedzieć mu prawdę”. Postać Stewarta nie jest jednak sama, lecz otoczona z obu stron krzesłami i innymi tajemniczymi postaciami, co zapewne daje nam pierwsze spojrzenie na filmową wersję tajnej grupy superbohaterów, The Illuminati.

Na kartach komiksowych Illuminati to tajna grupa najznamienitszych umysłów znanych w Uniwersum Marvela. Wśród stałych członków, oprócz Doktora Strange’a, znajdowali się Mister Fantastic, Iron Man, Professor X, Black Bolt i Namor. Tymczasowo należeli do niej także Beast, Amadeus Cho i Kapitan Ameryka. Nie wiemy jeszcze jednak, kto dokładnie wejdzie w skład filmowej wersji drużyny i czy będą to postaci pochodzące z głównego wymiaru MCU czy może z alternatywnych rzeczywistości.


Powrót Ultrona… w nieco zmienionej formie

Zapowiada się powrót także jednego z wielkich złych, tym razem znanych już z MCU. W jednym z ujęć widzimy, że Doktor Strange prowadzony jest w obstawie nie jednego robota przypominającego Ultrona, lecz całej grupy takich maszyn. Sam Ultron zginął po starciu z Avengers, choć niedawno jego alternatywna wersja pojawiła się w serialu What If…?, gdzie starł się z superbohaterami z wielu różnych światów.

Przypominają one oddziały Ultron Sentries, które pojawiły się już w firmie Avengers: Age of Ultron, gdzie Ultron stworzył je wraz z Hydrą jako swoją armię, a także we wspomnianym serialu animowanym.


Doktor Strange otrzyma nowy kostium

W zwiastunie mieliśmy także okazję zobaczyć nowy strój słynnego czarodzieja, który znany jest z komiksów jako strój Defenders. W materiale znajdują się właściwie dwie wersje nowego kostiumu: jedna z czerwonymi elementami w scenie, gdy Strange spada – ten kostium został już wcześniej pokazany w przeciekach figurek jakiś czas temu. Pokazano również inną wersję z żółtym nadrukiem.

Ten kostium Doktora Strange’a stał się sławny dzięki komiksowej serii Defenders autorstwa Matta Fractiona i Terry’ego Dodsona. Mag zachował ten wygląd w serii New Avengers Jonathana Hickmana i Steve’a Eptinga.


Debiut Reeda Richardsa w MCU?

Choć przewiduje się, że w filmie zadebiutują Illuminati, bohaterowie wchodzący w skład grupy są na razie skrzętnie ukrywani. Nie oznacza to oczywiście, że nie można  dopatrzyć się choć maleńkich zapowiedzi tego, kto mógłby się w związku z tym pojawić. Fani już zdążyli zwrócić uwagę na jedno krótkie ujęcie, w którym na ekranie pojawia się ktoś w ciemnoniebieskim kostiumie. A właściwie zaledwie fragment barku tej osoby.


Charakterystyczny kolor od razu przywołał skojarzenia ze strojami Fantastycznej Czwórki, co od razu połączono z możliwym debiutem Reeda Richardsa w MCU. A to coś, co fani zdecydowanie chcieliby zobaczyć. Zwłaszcza gdyby wcielił się w niego ulubieniec twórców fanowskich castingów do tej roli, czyli John Krasinski.

 


Alternatywna Kapitan Marvel czy Superior Iron Man?

Kolejne krótkie ujęcie prezentuje następną tajemniczą postać, wokół której pojawiło się wiele spekulacji. Początkowo zastanawiano się, czy nie jest to znany z komiksów Superior Iron Man. Jest to wersja Iron Mana stworzona przez Toma Taylora i Yildiraya Cinara w 2015 roku. Superior Iron Man nawiązuje do serii wydarzeń znanych jako Axis, kiedy to magiczne zaklęcie poszło nie tak i odwróciło moralne stanowiska niektórych bohaterów i złoczyńców Marvela. Superior Iron Man był wariantem Tony’ego Starka, który prezentował wszystkie jego najgorsze cechy.

Na temat pogłosek wypowiedział się sam scenarzysta i współtwórca postaci, który potwierdził, że kostium faktycznie go przypomina, ponieważ zgodnie z ich projektem miał on świecić się na pomarańczowo lub czerwono w momencie, gdy bohater się denerwował. Twórca nie potwierdził jednak, że posiada jakiekolwiek informacje na temat tego, czy to faktycznie ten bohater.


Kiedy jednak przybliżono kadr i zauważono, że postać ta jest czarnoskóra, pojawiły się nowe podejrzenia, iż może to być jeden z wariantów Kapitan Marvel, którą nie jest Carol Danvers, lecz Monica Rambeau lub jej matka, Maria.


Bohaterowie trafią do Savageland?

Zwiastun pokazał także króciutką scenę, w której Stephen Strange i America Chavez przeskakują pomiędzy wymiarami i w pewnym momencie znajdują się w zalesionym miejscu. W tle widać dinozaury, co wywołało spekulacje, że bohaterowie Multiverse of Madness mogą wybrać się na wycieczkę do Savage Land.

W komiksach Savage Land to tropikalny prehistoryczny świat ukryty wewnątrz Antarktydy, który po raz pierwszy pojawił się jako lokacja w Marvel Mystery Comics #22 z 1941 roku i został spopularyzowany w 1965 roku w zeszycie X-Men #10. Savage Land z czasem stało się dość dobrze znaną lokacją w uniwersum Marvela, zamieszkałą przez wiele plemion ludzi i dinozaurów, w tym ulubionego przez fanów superbohatera Ka-Zara. Lokalizacja ta jest również dobrze znana w historiach o X-Men, a wielu członków zespołu – w tym Magneto – przebywało tam przez jakiś czas.


Kim jest tajemniczy byk?

W zwiastunie pojawiło się także krótkie ujęcie na tajemniczego zielonego byka. Postać ta to komiksowy bohater o imieniu Rintrah. W materiale źródłowym jest on powiązany właśnie z Doktorem Strange’em. Choć przypomina on znanego z mitologii minotaura, w istocie jest on stworzeniem pochodzącym z wymiaru zwanym R’Vaal. Zadebiutował w komiksach już 1986 roku w historii, w której pomagał Strange’owi naprawić jego Pelerynę Lewitacji.

Oprócz pojawienia się w zwiastunie, Rintrah został zaangażowany także w innych elementach kampanii marketingowej. Pojawił się już na dwóch projektach koszulek oraz jako figurka w linii Marvel Legends firmy Hasbro, co może oznaczać, że jego rola w filmie będzie spora. Już jakiś czas wcześniej ogłoszono również, że Adam Hugill, aktor znany z filmu 1917, zagra tę postać, choć nie wiadomo, czy użyczy mu jedynie głosu, czy brał także udział także w procesie tworzenia efektów motion capture.


Zły Doktor Strange z serialu What If…? powróci

Widzieliśmy to już w krótkim teaserze, który zaprezentowano nam jako scenę po napisach filmu Spider-Man: No Way Home, ale warto przypomnieć, że w filmie pojawi się zła wersja Stephena Strange’a, którą znamy już z serialu animowanego What If…?. Bohater ten prawdopodobnie będzie miał dla fabuły spore znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę oficjalny opis filmu.


Tarcza Kapitan Carter na plakacie

Mroczny Doktor Strange to prawdopodobnie nie będzie jedyną postacią z serialu What If…?, która pojawi się w filmie. Wskazuje na to niewielki, choć wymowny, element oficjalnego plakatu opublikowanego zaraz po premierze trailera. W rozbitych kawałkach szkła można zobaczyć odbicia nie tylko Wonga, Barona Mordo, Ameriki Chavez i Christine Palmer, lecz także fragmentu tarczy Kapitan Carter. Kapitan Carter to Peggy Carter z alternatywnej rzeczywistości, w której to ona, a nie Steve Rogers, przyjęła serum superżołnierza, by walczyć z nazistami.


Moon Knight


Powiązanie postaci Ethana Hawke’a z Anubisem

Znacznie krótsza zapowiedź serialu Moon Knight nie pozwoliła fanom na doszukiwanie się zbyt wielu szczegółów, choć pojawiły się pewne spekulacje na temat postaci granej przez Ethana Hawke’a. Jak na razie wiemy, że aktor wcieli się w złoczyńcę, przywódcę tajemniczej sekty powiązanej z wierzeniami pochodzącymi z mitologii egipskiej. W najnowszym spocie pojawił się fragment, w którym bohater grany przez Hawke’a pokazuje poruszający się na jego skórze tatuaż przedstawiający wagę.


Wywołało to skojarzenia z egipskim bogiem Anubisem, który według dawnych wierzeń Egipcjan ważył serca zmarłych zaraz po ich śmierci. Jeśli okazały się one lżejsze niż strusie pióro, ich posiadacze mogli udać się w zaświaty. Jeśli nie, zostały zsyłane na pożarcie bogu Ammitowi. Zasugerowano zatem, że Hawke może być wcieleniem Anubisa lub kimś blisko z nim powiązanym.


Źródło: ComicBook/ComicBook/ComicBook/ComicBook/ComicBook/ComicBook/ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x

Agencja T.A.R.C.Z.A. zmusiła nas do śledzenia twoich poczynań poprzez pliki cookie! Czym są T.A.R.C.Z.A. i pliki cookie dowiesz się tutaj.

Co to są pliki cookies? Cookies, zwane również ciasteczkami (z języka angielskiego cookie oznacza ciasteczko) to niewielkie pliki tekstowe (txt.) wysyłane przez serwer WWW i zapisywane po stronie użytkownika (najczęściej na twardym dysku). Parametry ciasteczek pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka są stosowane najczęściej w przypadku liczników, sond, sklepów internetowych, stron wymagających logowania, reklam i do monitorowania aktywności odwiedzających. Jakie funkcje spełniają cookies? Cookies zawierają różne informacje o użytkowniku danej strony WWW i historii jego łączności ze stroną. Dzięki nim właściciel serwera, który wysłał cookies, może bez problemu poznać adres IP użytkownika, a także na przykład sprawdzić, jakie strony przeglądał on przed wejściem na jego witrynę. Ponadto właściciel serwera może sprawdzić, jakiej przeglądarki używa użytkownik i czy nie nastąpiły informacje o błędach podczas wyświetlania strony. Warto jednak zaznaczyć, że dane te nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony, a jedynie z komputerem połączonym z internetem, na którym cookies zostało zapisane (służy do tego adres IP). Jak wykorzystujemy informacje z cookies? Zazwyczaj dane wykorzystywane są do automatycznego rozpoznawania konkretnego użytkownika przez serwer, który może dzięki temu wygenerować przeznaczoną dla niego stronę. Umożliwia to na przykład dostosowanie serwisów i stron WWW, obsługi logowania, niektórych formularzy kontaktowych. Udostępniający używa plików cookies. Używa ich również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika. To pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze strony internetowej i pozwala ulepszać jej strukturę i zawartość. Oprócz tego, Udostępniający może zamieścić lub zezwolić podmiotowi zewnętrznemu na zamieszczenie plików cookies na urządzeniu użytkownika w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony WWW. Pomaga to monitorować i sprawdzać jej działania. Podmiotem tym może być między innymi Google. Użytkownik może jednak ustawić swoją przeglądarkę w taki sposób, aby pliki cookies nie zapisywały się na jego dysku albo automatycznie usuwały w określonym czasie. Ustawienia te mogą więc zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Niestety, w konsekwencji może to prowadzić do problemów z wyświetlaniem niektórych witryn, niedostępności niektórych usług. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj --> https://ec.europa.eu/info/cookies_pl

Zamknij