„Captain Marvel” – Szkice koncepcyjne, nowe informacje i Nick Fury!

Captain Marvel – Szczegóły dotyczące filmu oraz szkice koncepcyjne!

Podczas panelu Marvel Studios na San Diego Comic-Con fani wreszcie się doczekali i dostali kilka „pysznych kąsków” związanych z filmem Captain Marvel, który zaplanowany jest na rok 2019. Najważniejszym jednak są szkice koncepcyjne, które prezentują główną bohaterkę oraz jej przeciwników! No ale, po kolei:

1. Filmowa Carol Danvers/Captain Marvel (w tej roli Brie Larson) na szkicach koncepcyjnych prezentuje się praktycznie tak samo, jak jej komiksowy odpowiednik. Strój w zasadzie nie odbiega praktycznie niczym od tego, który możemy od dość dawna podziwiać na kartach komiksów.

2. Potwierdzono, że film rozgrywać się będzie w latach 90. Jest to jedna z niewielu produkcji MCU, które dzieją się w przeszłości (wcześniej zabieg taki zastosowano przy Captain America: The First Avenger).

3. Głównym przeciwnikiem najpotężniejszego ziemskiego bohatera, a w zasadzie bohaterki będzie zielono-skóra kosmiczna rasa Skrull. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że prawa do tej rasy posiada/posiadało studio 20th Century Fox. Czyżby Fox i Marvel wreszcie zaczęli się jakoś dogadywać?

4. Od jakiegoś czasu plotkowano o tym, że w Captain Marvel zobaczymy Nicka Fury’ego (Samuel L. Jackson). Marvel Studios oficjalnie potwierdziło tę informację podczas swojego panelu. Fury pojawi się w filmie poświęconemu Carol Danvers. Nie będzie on jednak miał swojej ikonicznej opaski na oku, gdyż film umiejscowiony zostanie, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, we wcześniejszym przedziale czasowym (lata 90) niż reszta filmów Marvel Cinematic Universe.

5. Można stwierdzić, że Captain Marvel będzie prequelem dla całego świata wykreowanego przez Marvel Studios i produkcji wchodzących w skład tego uniwersum.

Na koniec mamy dla Was jeszcze krótki wywiad z prezesem Marvel Studios. Kevin Feige opowiada o wszystkich powyżej opisywanych przez nas aspektach filmu Captain Marvel.

Za reżyserię Captain Marvel odpowiada duet Anna Boden & Ryan Fleck. Autorami scenariusza są zaś Nicole Perlman i Meg LaFauve. Zdjęcia do filmu rozpocząć się mają wraz z początkiem roku 2018.


Źródło: ComicBookMovie

1
Dodaj komentarz

1 Wątki/tematy skomentowane
0 Odpowiedzi w temacie
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętszy komentarz
0 Komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

[…] Comic-Con zaprezentowano fanom kilka szkiców koncepcyjnych z filmu Captain Marvel (sprawdźcie TU). Niestety, nie zostały one od razu wrzucone także do sieci. W związku z tym, wszyscy nieobecni […]

Przeczytaj poprzedni wpis:
Black Panther
„Black Panther” – Nowy plakat! (SDCC)

Black Panther dostaje nowy plakat! Pierwszy kinowy plakat filmu Black Panther spotkał się z różnymi opiniami. Wydaje się wręcz, że więcej było tych nieprzychylnych.

Zamknij