Egmont Polska na Warszawskich Targach Książki i Festiwalu Komiksowa Warszawa 2018

Rodzinny weekend z Wydawnictwem Egmont
na Warszawskich Targach Książki w dniach 17-20.05.2018!

Wydawnictwo Egmont serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia stoiska nr 96 w sektorze D16 na Warszawskich Targach Książki, które rozpoczną się już 17 maja na Stadionie Narodowym. W tym roku wiele premierowych publikacji zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży oraz bestsellery wydawnictwa będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem. Specjalnie dla bibliotekarzy będą czekały też specjalne pakiety i rabaty.

Fanów planszówek i komiksów zapraszamy na drugie stoisko numer 68/BK i 70/BK, również na Promenadzie.

W ramach Warszawskich Targów Książki Egmont zaprasza na spotkania z autorami związanymi z wydawnictwem, po dedykacje autorskie i premierowe wydania książek i komiksów. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na czytelników.

Plan spotkań z autorami:

CZWARTEK, 17 maja

Sala dla dzieci – Galeria /poziom -1/, czasdzieci.pl

11.00-12.00 – Marcin Kalita, Z cyklu: Polska! Gola! Spotkanie dla pasjonatów piłki nożnej z Marcinem Kalitą, autorem książki „Real. Królewska drużyna”

SOBOTA, 19 maja

Stoisko Egmont nr 96/D16

10.30-11.30 – Ewa Nowak autorka serii „Poczytaj ze mną”, „Czytam sobie”

12.00-13.00 – Ewa Poklewska-Koziełło

13.30-14.30 – Wojciech Widłak autor serii „Czytam sobie”

Sala dla dzieci – Galeria /poziom -1/, czasdzieci.pl

15.30-16.30 – Justyna Bednarek i Marcin Minor, spotkanie z autorami cyklu „Historie spod podłogi” w ramach serii „Czytam sobie”

NIEDZIELA, 20 maja

Stoisko Egmont nr 96/D16

11.00-12.00 – Marcin Kalita autor książki „ Real. Królewska drużyna”

12.30-13.30 – Zofia Stanecka i Marianna Oklejak, autorki książek z serii „Basia”

15.15-16.15 – Jarosław Kaczmarek autor książek „Piszczek. To co jest naprawdę ważne”, „Gole wszechczasów” oraz „Suarez. Nigdy nie będziesz sam”

Sala dla dzieci – Galeria /poziom -1/, czasdzieci.pl

11.00-12.00 – 10. urodziny Basi – niezwykłe jubileuszowe spotkanie z autorkami serii „Basia” Zofią Stanecką i Marianną Oklejak

14.00-15.00 – Jarosław Kaczmarek, Z cyklu: Polska! Gola! Spotkanie dla pasjonatów piłki nożnej z autorem książek „Piszczek. To co jest naprawdę ważne”, „Gole wszechczasów” oraz „Suarez. Nigdy nie będziesz sam”.

W ofercie Egmont Polska na targach znajdą się premierowe wydania książek, m.in.:

-cykl „Czytam sobie”: Lewy gola!, Muffiny Eufrozyny, Złota panna! Legenda o złotej kaczce, Wielki bal Smerfetki, Witajcie w Ponyville – wspierający dzieci w nauce samodzielnego czytania. „Czytam sobie” to gwarancja świetnej zabawy i sukcesu w samodzielnym czytaniu przez dzieci.

-seria „Basia i przyjaciele”: Lula – to świetna współczesna literatura dla przedszkolaków – bezpretensjonalna, zabawna i mądra. Zofia Stanecka i Marianna Oklejak, postanowiły rozszerzyć historię Basi, opisując przygody jej przyjaciół.

Basia i tablet, tradycyjnie już w książkach o Basi pytania i wątpliwości pięcioletniego człowieka zostały potraktowane z należytą powagą, a także z właściwym Zofii Staneckiej poczuciem humoru. I jak zwykle są pieczołowicie zilustrowane, w charakterystyczny dla Marianny Oklejak sposób – z mnóstwem smaczków na drugim i trzecim planie.

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów, zbiór niezwykłych mitów, dzięki którym poznacie tajemniczy świat wierzeń naszych przodków. Dowiecie się, kim był Świętowit, Weles i Perun. Zanurzycie się w magiczny świat, w którym prastare bóstwa rządziły ziemią i ustalały porządek rzeczy. Te historie was zachwycą, przerażą, czasem nawet rozśmieszą.

Real. Królewska drużyna, prawdziwa encyklopedia wiedzy dla każdego młodego fana piłki nożnej o historii najważniejszego klubu piłkarskiego na świecie. To również książka o sile marzeń i tym, jak piłka uczy działania zespołowego i jak wiele pracy trzeba, by odnieść sukces.

Piszczek. To co naprawdę jest ważne – autorstwa Jarosława Kaczmarka, to najnowsza książka z serii „Mali mistrzowie”. Opowieść o jednym z najlepszych prawych obrońców na świecie! Poznacie historię chłopaka, który umiał przyznać się do winy i wyciągnąć odpowiednie wnioski z popełnionego błędu, dzięki czemu mocniejszy doszedł na szczyt.

Marvel Avengers. Kompletny przewodnik, obowiązkowa pozycja zarówno dla wiernych fanów superbohaterów, jaki i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją komiksową przygodę. Przekopując się przez tysiące stron i setki numerów, autorzy przedstawiają emocjonującą i niekiedy nieco skomplikowaną historię Avengers i Marvel Comics.

My Little Pony. Księga mody, kulisy świata mody w Equestrii. Można kolorować, wyklejać i rysować kreacje, jakie tylko przyjdą do głowy! Wyobraźnia jest tu najważniejsza. Dołączone do tej książki szablony i naklejki sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza!

Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów, bogato ilustrowana propozycja dla wszystkich miłośników uniwersum Gwiezdnych Wojen. To ponad 200-stronicowa dawka potężnej wiedzy na temat galaktycznych maszyn. Pełna technicznych detali, ciekawostek i faktów, zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów.

Na stoisku nie zabraknie również naszych hitów: „MINECRAFT”, cyklu „Hania Humorek”, serii „Masza i niedźwiedź”, czy książek „Kraina lodu”.


KŚK NA WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI
KOMIKSOWA WARSZAWA 2018
Wydawnictwo EGMONT
KOMIKSY STOISKO numer 68/BK
GRY PLANSZOWE 70/BK
STADION NARODOWY W WARSZAWIE

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia Festiwalu Komiksowa Warszawa trwającego w ramach Warszawskich Targów Książki, który odbędzie się w dniach 17-20 maja 2018 roku na Stadionie Narodowym.

Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać liczne nowości komiksowe i planszówkowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z ulubionymi autorami i twórcami komiksów.

Gośćmi specjalnymi będą:

Jeff Smith – zdobywca licznych nagród Eisnera w kilku różnych kategoriach. Eklektyczna, energiczna osobistość w świecie komiksów. Twórca serii albumów GNAT [oryg. Bone] i autor premierowego albumu RAPP. Zaginione dzienniki Tesli [oryg. RASL];

Tony Harris – amerykański twórca komiksów , podczas obecności na Festiwalu Komiksowa Warszawa będzie promował album Ex Machina – komiks dla dorosłych łączący kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską.

Bédu – znakomity twórca komiksu frankofońskiego, współpracownik kultowego tygodnika „Tintin”. W Polsce znany z brawurowej opowieści fantasy o przezabawnych przygodach pięciu przyjaciół – HUGO, ulubionego komiksu belgijskich i francuskich dzieci. Autor także premierowego albumu CLIFTON, kultowej serii opowiadającej o przygodach sławnego agenta MI5 i detektywa – tytułowego – Cliftona.

Étienne Willem, autor premierowego albumu Miecz Ardeńczyka osadzonego w średniowieczu, gdzie głównymi bohaterami są zwierzęta. Komiks to rozkoszna galeria o nieco karykaturalnym odcieniu przywołująca na myśl Robin Hooda, Małego Johna, Merlina, złego szeryfa z Nottingham…

Na odwiedzających będą również czekać laureaci Konkursu na komiks dla dzieci im. Janusza Christy: Berenika Kołomycka, Agnieszka Świętek, Tomasz Kaczkowski, Krzysztof Trystuła, Maciej Jasiński, Kajetan Wykurz, Piotr Hołod, Piotr Bednarczyk i Maciej Kur, jak również gwiazdy Festiwalu Jean Dufaux (scenarzysta albumu „Skarga utraconych ziem”) oraz Jean-David Morvan (scenarzysta serii „Armada”).

Odwiedzający stoisko Egmont będą mogli kupić wszystkie albumy komiksowe i gry planszowe w promocyjnych cenach z 25% rabatem.

Miłośnicy historii obrazkowych będą mogli spróbować własnych sił jako rysownicy komiksu w Strefie Rysowania Kredą na płycie stadionu. W tym roku podczas weekendu targowego będziemy tworzyć wielkoformatowe przygody Kajko i Kokosza. Specjalnie dla fanów planszówek podczas targów na stoisku zostanie zorganizowana Strefa gier Egmont, gdzie na kilku stolikach będą prezentowane gry planszowe naszego wydawnictwa. Instruktorzy wytłumaczą zasady i poprowadzą rozgrywki m. in. gier: Ryzyk Fizyk, Park dinozaurów i wielu innych!

Wśród nowości komiksowych na stoisku znajdą się:

GNAT. Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa, tom 3
• RAPP. Zaginione dzienniki Tesli
• Ex Machina
• Clifton, tom 1
• Miecz Ardeńczyka, tom 1
• Kenia. Zjawy. Spotkania. Odchylenia. Interwencje. Iluzje
• Bug. Księga 1
• Kajtek i Koko w kosmosie
• 100 Naboi, tom 2
• Hellboy: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca
• Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie
• Superman – Action Comics – Ludzie ze stali
• Harley Quinn – Joker kocha Harley
• Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad
• Liga Sprawiedliwości – Ponadczasowi
• Ultimate Spider-Man, tom 1
• Daredevil. Nieustraszony, tom 4
• Amazing Spider-Man – Spiderversum
• Spider-Man 2099 – Spiderversum
• Deadpool – Deadpooliana wybrane
• Rufus. Wilk w owczej skórze
• Niezła draka, Drapak! Inwazja łowcy z ciał niebieskich, tom 3
• Wojtek i Rudy Afera za aferą, tom 2
• Krasnolud Nap Diamenty są bezpieczne, tom 2

W ofercie komiksowej stoiska znajdzie się też szeroki wybór komiksów z serii Marvel Now, Nowe DC Comics, Mistrzowie Komiksu, Plansze Europy, Star Wars czy Thorgal.
Rodzicom, którzy na Festiwal przyjdą z dziećmi, proponujmy serie takie jak Asteriks, Kajko i Kokosz, Kucyk Pony czy Calvin i Hobbes.

Nowe gry:

Głodostwory
– Siatka
– Park dinozaurów
– Na Lody

Klienci, którzy zakupią wybrane gry otrzymają gratisowe rozszerzenia.

Natomiast klienci, którzy zakupią wybrane komiksy otrzymają gratis:
– 1 losową figurkę bohatera DC Comics
– zakładkę do egzemplarza Gnata

Każdy klient otrzyma również katalog z pełną ofertą i zapowiedziami Klubu Świata Komiksu na 2018 rok, egzemplarz promocyjny Vertigo25 – okolicznościowy album w związku z 25-leciem Vertigo, z pierwszymi rozdziałami jedenastu komiksów z tytułowego imprintu wydanych przez Egmont oraz ulotkę wydarzenia DC – Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad.


Spotkania, warsztaty, autografy:

Czwartek, 17 maja

Warsztaty, Sala Rzym:

10:15 – 11:15, Warsztaty Rysowania Komiksów – Berenika Kołomycka

11:30 – 12:30, Warsztaty Rysowania Komiksów – Berenika Kołomycka

12:45 – 13:45, Warsztaty Rysowania Komiksów – Berenika Kołomycka

Autografy, stoisko Egmont:

16:00 – 17:00, Berenika Kołomycka, Malutki Lisek i Wielki Dzik

Piątek, 18 maja

Spotkania, sala spotkań, Strefa Komiksowa:


15:30 – 16:15, Miecz Ardeńczyka – spotkanie z francuskim autorem Etienne Willem

16:15 – 17:00, Clifton i Hugo – spotkanie z Bedu (Bernardem Dumontem)

17:00 – 17:45, Ex Machina, Star Wars – spotkanie z amerykańskim rysownikiem Tonny’m Harrisem

17:45 – 19:00, Gnat i RAPP – spotkanie z Jeffem Smithem

Autografy, Strefa Komiksowa Warszawa:

11:00 – 12.30 – Etienne Willem

11:00 – 12.30 – Bedu

12:30 – 14:00 – Tonny Harris

12:30 – 14:00 – Jeff Smith


Sobota, 19 maja
Spotkania, sala spotkań, Strefa Komiksowa:

10:15 – 11:00, Spotkanie z polskimi autorami komiksów dla dzieci wyróżnionych

w Konkursie im. J. Christy (Berenika Kołomycka, Agnieszka Świętek, Tomasz
Kaczkowski, Krzysztof Trystuła, Maciej Jasiński, Kajetan Wykurz, Piotr Hołod)

17:45 – 19:00, Spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, redaktorem naczelnym Klubu Świata
Komiksu


Autografy, Strefa Komiksowa Warszawa:

10:15 – 11.30 – Etienne Willem

10:15 – 11.30 – Bedu

10:15 – 11.30 – Tonny Harris

10:15 – 11.30 – Jeff Smith

11:30 – 12:30 – Piotr Hołod, Wojtek i Rudy

12:30 – 13:30 – Agnieszka Świętek, Rufus

12:30 – 13:30 – Kajetan Wykurz, Maja i Minizaury

13:30 – 14:30 – Tomasz Kaczkowski, Niezła draka, Drapak!

14:30 – 15:30 – Krzysztof Trystuła, Maciej Jasiński, Krasnolud Nap

Stoisko Egmont:

11:30 – 12:30 – Agnieszka Świętek, Rufus

12:30 – 13:30 – Tomasz Kaczkowski, Niezła draka, Drapak!

13:30 – 14:30 – Krzysztof Trystuła, Maciej Jasiński, Krasnolud Nap

14:30 – 15:30 – Kajetan Wykurz, Maja i Minizaury

15:30 – 16:30 – Piotr Hołod, Wojtek i Rudy


Niedziela, 20 maja
Autografy, Strefa Komiksowa Warszawa:

11:30 – 12:30 – Piotr Bednarczyk i Maciej Kur, Lil i Put; Kajko i Kokosz Nowe Przygody

Stoisko Egmont:

10:30 – 11:30 – Piotr Bednarczyk i Maciej Kur, Lil i Put; Kajko i Kokosz Nowe Przygody

11:30 – 12:30 – Agnieszka Świętek, Rufus

12:30 – 13:30 – Piotr Hołod, Wojtek i Rudy

13.30 – 14.30 – Kajetan Wykurz, Maja i Minizaury


ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA EGMONTU!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x

Agencja T.A.R.C.Z.A. zmusiła nas do śledzenia twoich poczynań poprzez pliki cookie! Czym są T.A.R.C.Z.A. i pliki cookie dowiesz się tutaj.

Co to są pliki cookies? Cookies, zwane również ciasteczkami (z języka angielskiego cookie oznacza ciasteczko) to niewielkie pliki tekstowe (txt.) wysyłane przez serwer WWW i zapisywane po stronie użytkownika (najczęściej na twardym dysku). Parametry ciasteczek pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka są stosowane najczęściej w przypadku liczników, sond, sklepów internetowych, stron wymagających logowania, reklam i do monitorowania aktywności odwiedzających. Jakie funkcje spełniają cookies? Cookies zawierają różne informacje o użytkowniku danej strony WWW i historii jego łączności ze stroną. Dzięki nim właściciel serwera, który wysłał cookies, może bez problemu poznać adres IP użytkownika, a także na przykład sprawdzić, jakie strony przeglądał on przed wejściem na jego witrynę. Ponadto właściciel serwera może sprawdzić, jakiej przeglądarki używa użytkownik i czy nie nastąpiły informacje o błędach podczas wyświetlania strony. Warto jednak zaznaczyć, że dane te nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony, a jedynie z komputerem połączonym z internetem, na którym cookies zostało zapisane (służy do tego adres IP). Jak wykorzystujemy informacje z cookies? Zazwyczaj dane wykorzystywane są do automatycznego rozpoznawania konkretnego użytkownika przez serwer, który może dzięki temu wygenerować przeznaczoną dla niego stronę. Umożliwia to na przykład dostosowanie serwisów i stron WWW, obsługi logowania, niektórych formularzy kontaktowych. Udostępniający używa plików cookies. Używa ich również w celu tworzenia anonimowych, zagregowanych statystyk, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika. To pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze strony internetowej i pozwala ulepszać jej strukturę i zawartość. Oprócz tego, Udostępniający może zamieścić lub zezwolić podmiotowi zewnętrznemu na zamieszczenie plików cookies na urządzeniu użytkownika w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony WWW. Pomaga to monitorować i sprawdzać jej działania. Podmiotem tym może być między innymi Google. Użytkownik może jednak ustawić swoją przeglądarkę w taki sposób, aby pliki cookies nie zapisywały się na jego dysku albo automatycznie usuwały w określonym czasie. Ustawienia te mogą więc zostać zmienione w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Niestety, w konsekwencji może to prowadzić do problemów z wyświetlaniem niektórych witryn, niedostępności niektórych usług. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj --> https://ec.europa.eu/info/cookies_pl

Zamknij