„Captain Marvel” – Nowy filmik i koci livestream

W sieci pojawiły się dwa kolejne materiały wideo związane z filmem Captain Marvel.

Pierwszy z dwóch nowych klipów, które reklamuję Captain Marvel to tzw. „Featurette”, czyli filmik, gdzie oprócz kilku (nowych) scen z samej produkcji, mamy też wypowiedzi ekipy pracującej nad całym projektem. Drugi z kolei to zapis livestreamu, w którym wziął udział kot, odgrywający rolę Goose’a (a raczej jeden z nich, bo były to aż cztery kocury).
Przy okazji, duet reżyserów – Anna Boden i Ryan Fleck – zdradzili dlaczego zmienili imię kota w filmie. W komiksach zwierzak Carol nazywał się Chewie, co było oczywistym nawiązaniem do postaci Chewbacci z sagi Star Wars. Goose jest zaś nawiązaniem do jednego z bohaterów filmu Top Gun (który traktował o amerykańskich pilotach). Okazuje się więc, że reżyserzy doszli do wniosku, że ze względu na czas akcji CM, Gwiezdne Wojny nie będą specjalnie wpasowywać się w klimat produkcji, bo zwyczajnie wydawały się czymś bardziej związanym z latami 70. czy 80. W komiksach może i  chodziło o to proste nawiązanie do SW, ale nie tu. Nie w wersji kinowej.


Film przedstawia losy Carol Danvers w momencie, gdy ta staje się jednym z najpotężniejszych herosów w kosmosie. W tym samym czasie Ziemia dostaje się w sam środek galaktycznego konfliktu pomiędzy dwiema kosmicznymi rasami – Kree i Skrull. „CM” to całkiem nowa przygoda, rozgrywająca się w latach 90.

CM wejdzie do kin 8 marca 2019. Dzięki osadzeniu akcji w latach 90. mamy poznać origin story nowej postaci, która w końcu zasili skład Avengers podczas Endgame (26.04.19).

Źródło: ComicBook [1], [2]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x