„Dark Phoenix” najgorzej zarabiającym filmem superhero Foxa?

Wychodzi na to, że na obecną chwilę Dark Phoenix jest najprawdopodobniej najgorzej zarabiającym filmem superbohaterskim w historii.

Według najnowszych obliczeń portalu Forbes, Dark Phoenix zarobiło mniej niż Fantastic Four z 2015 w reżyserii Josha Tranka. Na ostatnią część kinowej serii X-Men wydano $200 milionów. Produkcja zarobiła z kolei jedynie $250 milionów. Jeśli weźmiemy też pod uwagę całą kampanię marketingową i inne dodatkowe wydatki, DP musiałoby zarobić przynajmniej dwa razy tyle, ile wynosił budżet, aby jakkolwiek się zwrócić. W tym momencie obraz zgarnął 1.25x tego, co na niego przeznaczono.

Dla porównania, na Fantastic Four wydano $120 milionów, a film uzbierał $167 milionów, co oznacza, że jest to 1.39x całej kwoty. W dalszym ciągu więcej niż wspomniana wcześniej Mroczna Phoenix. W rezultacie tytuł ten ląduje na samym dole listy filmów superhero od studia 20th Century Fox.Synopsis Dark Phoenix:

Dark Phoenix, X-Meni będą musieli zmierzyć się z najpotężniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. Będzie to, należąca do ich własnej drużyny, Jean Grey. Podczas misji ratunkowej w kosmosie, Jean prawie umiera, gdy obrywa nieznanym rodzajem kosmicznej energii. Po powrocie do domu okazuje się, że nie tylko zdolności, którymi włada stają się potężniejsze, ale ona sama staje się przy tym coraz bardziej niestabilna. Siłując się z nowym bytem wewnątrz samej siebie, Jean uwalnia moce, których nie jest w stanie pojąć, ani ujarzmić.

Z kolejnym etapem swojej przemiany, Jean coraz bardziej wymyka się spod kontroli i krzywdzi najbliższe jej osoby, lecz odkrywa też co tak naprawdę powoduje, że X-Meni trzymają się razem. Teraz, gdy rodzina ta rozpada się na kawałki, jej członkowie będą musieli znaleźć sposób na ponowne zjednoczenie się. Nie tylko po to, aby ocalić duszę Jean, ale po to, aby ocalić własną planetę przed obcą rasą, która pragnie posiąść byt, gnieżdżący się we wnętrzu Jean, aby wykorzystać go do podbicia galaktyki.


Według informacji z portalu Deadline, studio Fox po raz kolejny zmieniło daty premier pewnych produkcji, które zapowiedziane są od dłuższego czasu. Mroczna Feniks przesunęła się z 14.02.2019 na lato – 07.06.2019. Dla DP jest to już trzeci termin, kiedy produkcja ma wejść do kin.

Dark Phoenix miało początkowo wylądować w kinach w listopadzie 2018. Jednakże jakiś czas później zdecydowano się na przesunięcie daty premiery na 14 lutego 2019. Koniec końców padło na czerwiec.

Dodatkowo w kinach IMAX w USA dzień wcześniej (6 czerwca) odbyły się specjalne pokazy filmu, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy złoty breloczek z Dark Phoenix właśnie. 


Źródło: ComicBook

1
Dodaj komentarz

1 Wątki/tematy skomentowane
0 Odpowiedzi w temacie
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętszy komentarz
1 Komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek 658

Trudno żeby film zarobił więcej. Jak jest to po prostu słaby film. Najgorszy ze wszystkich filmów Marvela. Jestem fanem komiksów i filmów. Ale mimo to stać mnie na obiektywność.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Black Widow, Marvel Studios, Natasha Romanoff
„Black Widow” – Plan przenosi się do Londynu

Okazuje się, że plan filmu Black Widow przemieścił się po raz kolejny. Tym razem dowiadujemy się, że z Budapesztu plan filmu Black Widow przeniesie

Zamknij