Trzeci sezon „Daredevila” z mniejszą oglądalnością niż sezon drugi

Ostatni sezon Daredevila miał swoją premierę w serwisie Netflix na fali uznania krytyków, ale towarzyszyło mu również anulowanie dwóch innych seriali Marvela na tej platformie streamingowej.

Niektórzy fani martwią się, że Daredevil mógłby być następnym anulowanym serialem, który podzieli los Luke’a Cage’a i Iron Fista. Niektóre nowe dane od firmy analitycznej Jumpshot mogą dostarczyć wglądu w przyszłość flagowej serii produkcji Marvel/Netflix.

Według danych dostarczonych do Screen Rant, Jumpshot może śledzić „pięć miliardów akcji dziennie na 100 milionach urządzeń” w celu przeanalizowania zwyczajów oglądania użytkowników, w tym seriali Netflixa, takich jak Daredevil.

Jumpshot stwierdza, że sezon drugi Daredevila pozostaje najczęściej oglądaną serią Marvela na Netflix, a trzeci sezon nie powtórzył jego sukcesu. Firma porównała dane z pierwszych tygodni po premierze obu sezonów i doszedł do wniosku, że oglądalność spadła o 57 procent.

Oczywiście nie musi to oznaczać końca serialu. W końcu, drugi sezon Daredevila wprowadził dwie inne popularne postacie z komiksów Marvela, Punishera i Elektrę, co zdecydowanie podbiło zainteresowanie.

Ponadto, nowy sezon przygód Diabła z Hell’s Kitchen osiągnął już lepsze wyniki niż drugie sezony zarówno Luke’a Cage’a, jak i Iron Fista.

Oczywiście dane Jumpshot są tylko drobną wskazówką, ponieważ monitorują one nawyki oglądania jedynie niektórych użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Serwis Netflix nie udostępnia własnych danych dotyczących wyświetlania, więc ich własne wewnętrzne statystyki mogłyby zdecydowanie zmienić obraz sytuacji.

Trzeci sezon serialu Daredevil jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: ComicBook

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
MCU, Marvel Cinematic Universe
Scenarzysta „WW 1984” pracuje nad filmem MCU?!

Okazuje się, że David Callaham - scenarzysta Wonder Woman 1984 - pracuje ponoć nad jednym z nowych filmów MCU. David Callaham, który

Zamknij