Marvel zapowiada „Age of X-Man”

Komiksowe uniwersum Marvela wkrótce wkroczy w Age of X-Man

Grudniowe zapowiedzi Marvela ujawniły, że Nate Grey powróci do uniwersum Marvela na łamach serii Uncanny X-Men podczas historii nazwanej X-Men Disassembled. Nowa reklama umieszczona w ostatnich tygodniowych wydaniach komiksów wydawnictwa sugeruje, że Nate planuje pozostać tutaj przez jakiś czas. Możecie ją zobaczyć poniżej:

 

Żadni twórcy serii ani szczegóły nie zostały ujawnione, ale data premiery zapowiedziana na styczeń 2019 roku sugeruje, że powinniśmy uzyskać pewne szczegóły już wkrótce, możliwie że już na New York Comic Con w ten weekend.

Nate Grey, znany także jako X-Man, jest odpowiednikiem Cable’a z historii Age of Apocalypse. Nie jest on biologicznym dzieckiem Cyclopsa i Madelyne Pryor (klona Jean Grey), ale został stworzony przez Sinistera przy użyciu materiału biologicznego Cyclopsa i Jean Grey z osi czasu Age of Apocalypse. Kiedy ta oś czasu ostatecznie się zawaliła, Nate był jednym z niewielu, którzy przeżyli i znaleźli się w głównej linii czasu Marvela.

X-Man jest mutantem na poziomie omega i prawdopodobnie najsilniejszym medium w świecie Marvela, szczycącym się niezrównanymi zdolnościami telepatycznymi i telekinetycznymi. Ostatnim razem, gdy go widziano, był sprzymierzeńcem Nowych Mutantów i był związany z przywódczynią grupy, Dani Moonstar.

Przez jakiś czas był swego rodzaju duchowym przywódcą dla mutantów. Okładki nadchodzących numerów Uncanny X-Men zdają się sugerować, że wszedł na nowy poziom, przedstawiając się jako swego rodzaju mutanci mesjasz.

 

Czekacie na powrót X-Mana? Znacie tę postać? Dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku.

Źródło: ComicBook

Dodaj komentarz

  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spider-Man Far From Home, Spider-Man, Far From Home
„Spider-Man: Far From Home” – Koniec zdjęć w Wenecji

Całkiem niedawno prezentowaliśmy Wam zestaw zdjęć z weneckiego planu filmu Spider-Man: Far From Home. Dziś z kolei wiemy już, że zdjęcia

Zamknij