„Cable and Deadpool: Annual #1” wkrótce w sprzedaży
Nowy komiksowa serii Cable and Deadpool w sprzedaży od sierpnia!
Powrót Deadpoola na ekrany kin (w dodatku w akompaniamencie Cable’a) sprawia, że firmy produkujące gadżety wypuszczając co chwilę jakieś nowe produkty powiązane z obiema tymi postaciami. Podobnym tokiem myślenia wykazało się Marvel Comics, które postanowiło skorzystać z okazji i wydać nowy komiks o przygodach tejże dwójki. Scenarzysta David F. Falkner (Power Man & Iron Fist) w kooperacji z Paco Diazem (Uncanny X-Men) zaprezentują nową historię, która połączy podróżującego w czasie Mutanta z najemnikiem z niewyparzoną gębą. Zeszyt zwać się będzie Cable and Deadpool Annual #1.

Kiedy Deadpool łapie się za zlecenie, w którym ma wytropić kobietę przez tunel czasoprzestrzenny, szybko staje się celem podróżujących w czasie złoczyńców. Z braku jakichkolwiek opcji, Wade kontaktuje się ze swoim starym, dobrym kumplem Cablem. Dzięki temu nie tylko udałoby mu się ukończy swoje zadanie, ale też nie zniszczyłby przy tym całego uniwersum Marvela.
Obie te postacie zostały stworzone przez Fabiana Nicieza i Roba Liefelda. Panowie raz pierwszy spotkali się na łamach komiksu The New Mutants #98, gdzie Deadpool miał za zadanie zlikwidować Nathana. Później sytuacja nieco uległa zmianie. Chłopaki stali się w końcu bohaterami wspólnej serii Cable and Deadpool. Odpowiadali za nią Fabian Nicieza (znów) i Mark Brooks. Od tamtej pory postaci regularnie pomagają sobie w komiksach. Warto też dodać, że mieli oni swoje 5 minut w grze Deadpool: The Game.
Komiks zadebiutuje już 15 sierpnia.
Źródło: Deadpool Polska

