Skottie Young scenarzystą nowej serii o Deadpoolu!

Nasz ukochany marvelowski najemnik – Deadpool – otrzyma nową serię komiksową w ramach nadchodzącej inicjatywy Fresh Start, z którą ściśle związany będzie Skottie Young.

Autorem serii będzie scenarzysta Skottie Young, który będzie tworzył we współpracy z artystą Niciem Kleinem.

Premiera pierwszego zeszytu serii jest zapowiedziana na czerwiec, zatem pojawi się on niedługo po premierze sequelu filmowych przygód Wade’a Wilsona – filmu Deadpool 2. Twórcy zapowiadają, że nowa seria będzie powrotem do korzeni tej postaci.

Young i Klein będą kontynuować serię, którą do tej pory tworzył Gerry Duggan, w której to Deadpool zakumplował się z Kapitanem Ameryką i został członkiem Avengers. Teraz jednak znów wrócił do zabijania za pieniądze.

Jake Thomas, edytor serii, tak wypowiedział się o niej podczas konferencji prasowej:

Deadpool wiele przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat, a podczas gdy osiągał wiele na innych polach, mógł oderwać swoją uwagę od najemnego interesu o trochę za długo. Więc jak najemnik może wrócić do pracy? W jedyny sposób, jaki Deadpool zna: maksymalny wysiłek, rozsądne stawki.

Young w jednym z wywiadów powiedział, że starał się o pisanie tej serii od pięciu lat i teraz wreszcie otrzymał tę wymarzoną szansę.

Zanim zacząłem pisać serię Rocket Raccoon w 2013 roku, starałem się przejąć Deadpoola. Jako że był on już zajęty, uznałem, że mogę wprowadzić podobny, jednak nieco ugrzeczniony klimat do serii o Rockecie.

Możecie też zapoznać się z oficjalną zapowiedzią serii:

Skottie Young i Nic Klein przynoszą ci najbardziej zwariowane opowieści o regenerującym się degeneracie! Minęło trochę czasu, odkąd Deadpool musiał zabijać, by móc związać koniec z końcem, ale wszystko jest trudne. Podczas gdy Deadpool stara się odzyskać swój skromny najemny biznes, katastrofalne zagrożenie, tak nieziemsko wielkie, tak niesamowicie katastroficzne, że nie da się go opisać, zmierza w kierunku Ziemi, a jest tylko JEDNA OSOBA, KTÓRA JE MOŻE ZATRZYMAĆ!!!

O nie, czekaj, to… to nie Wade, prawda?

Och, * * * *. To Wade.


Źródło: ComicBook

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Podziel się z nami swoim komentarzem.x
()
x
Przeczytaj poprzedni wpis:
Black Panther
“Black Panther” – Wczesne projekty kostiumu

Pomimo tego, że Black Panther rozpoczął swój królewski pochód po kinach prawie miesiąc temu, poziom hype'u wciąż nie spada. Z każdym dniem

Zamknij