OFICJALNIE: Conan powraca do Marvel Comics!

Conan Barbarzyńca jest gotów, by na nowo podbić komiksy Marvela! Według oficjalnego komunikatu wydanego przez Marvel Entertainment i Conan Properties International stanie się to w przyszłym roku.

W latach 1970-2000 Conan pojawił się w ponad 650 zeszytach Marvel Comics. Później bohater spędzał czas na łamach komiksów Dark Horse Comics i Dynamite.  Po 19 latach z innymi wydawcami w 2019 roku postać w końcu “powróci do domu”.

C.B. Cebulski, redaktor naczelny Marvela, oświadczył:

Od Barry’ego Windsor-Smitha przez Johna Buscema aż po Neala Adamsa, legendarny zastęp niesamowitych artystów podarował Conanowi życie na kartach komiksów Marvela.

To spuścizna, której teraz zamierzamy sprostać dzięki utalentowanej ekipie, która będzie pracować nad powrotem cymeryjskiego barbarzyńcy na początku 2019 roku. Jesteśmy podekscytowani!

Natomiast Fredrik Malmberg, prezes Conan Properties International, dodał:

Cieszymy się, że możemy współpracować z Marvelem i czekamy aż nowe przygody Conana znajdą się w sklepach. Uważamy, że Marvel, jako najbardziej znany i kreatywny wydawca w branży, doskonale nadaje się do naszych opowieści.

Oczywiście w chwili obecnej nie zostały jeszcze ujawnione żadne wątki fabularne, zespoły kreatywne, ani konkretne daty wydania potencjalnych nowych historii o Conanie. Jednak Marvel, oprócz powyższego ogłoszenia, już uczcił powrót Cymeryjczyka, publikując dwie specjalne grafiki z bohaterem. Autorem pierwszej ilustracji jest Esad Ribic, a drugiej Mike Deodato.


Źródło: ComicBook

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Przeczytaj poprzedni wpis:
Captain America, Thor, Plakaty
Nowe plakaty trylogii z Kapitanem Ameryką i Thorem

W nocy w sieci wylądowały nowe plakaty, które promują dwie potężne trylogie, wchodzące w skład Marvel Cinematic Universe. Jedna została poświęcona Kapitanowi

Zamknij