Scott Derrickson nie wyreżyseruje filmu “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”

Scott Derrickson jednak nie wyreżyseruje filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Powodem tej decyzji były różnice kreatywne.

Faza 4 Marvel Cinematic Universe została oficjalnie ogłoszona w zeszłym roku i oferowała całkiem sporo intrygujących filmów i seriali, które trafią na Disney+. Wśród ogłoszonych projektów znalazł się film Doctor Strange in the Multiverse of Madness, długo oczekiwana kontynuacja historii Sorcerer Supreme z udziałem Benedicta Cumberbatcha. Według nowego raportu Variety produkcja ta nieco ucierpiała, ponieważ Scott Derrickson, który miał ten film reżyserować, oficjalnie odszedł z projektu. Derrickson, który wyreżyserował pierwszy film o Doktorze, pozostanie producentem filmu.

Tak Marvel wypowiedział się na ten temat w oświadczeniu skierowanym do Variety:

Marvel Studios i Scott Derrickson polubownie rozeszli się w związku z projektem Doctor Strange in the Multiverse of Madness z powodu różnic kreatywnych. Jesteśmy wdzięczni Scottowi za jego wkład w MCU.

Derrickson potwierdził tę wiadomość w tweecie opublikowanym w czwartkowy wieczór, mówiąc, że jest „wdzięczny” za współpracę ze studiem.

Według raportu Marvel Studios szuka już reżysera zastępczego, ponieważ zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w maju i studio nie planuje żadnych opóźnień. Co ciekawe, w zeszłym miesiącu Derrickson napisał na Twitterze, że daty premiery narzucane przez studio „są wrogami sztuki”, co skłoniło niektórych do spekulacji, że napięty harmonogram mógł mieć wpływ na tę decyzję.

W Multiverse of Madness Benedict Cumberbatch ponownie wcieli się w rolę Stephena Strange’a/Doctora Strange’a. Zapowiedziano, że film będzie miał znaczący związek z serialem WandaVision, który będzie kontynuacją historii Wandy Maximoff/Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) i Visiona (Paul Bettany).

Premiera Doctor Strange in the Multiverse of Madness jest zaplanowana na 7 maja 2021.

Źródło: ComicBook

1
Dodaj komentarz

1 Wątki/tematy skomentowane
0 Odpowiedzi w temacie
3 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętszy komentarz
1 Komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Diziti

Osoba ta awansowała. Bo bycie producentem to coś lepszego niż bycie reżyserem.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marvels X
“Marvels X #1” (2020) – Recenzja

Marvels X #1 (2020) Marvels i Earth X raz jeszcze… tylko po co? Są na tym świecie dzieła tak wybitne,

Zamknij